آموزش Dask- نصب و راه اندازی دسک %

یکی از مشهورترین قوانین نظارت بر خطوط ارتباطی در شبکه های محلی اترنت است. برای برقراری ارتباط بین رایانه ها ی سرویس گیرنده و سرویس دهنده قوانین کامپیوتری برای انتقال ودریافت داده مشخص شده اند که به قرارداد یا پروتکل موسومند. این پروتکل به دلیل سادگی مفاهیمی که در خود دارد اصطلاحا به سیستم باز مشهور است ، برروی هر کامپیوتر وابر رایانه قابل طراحی وپیاده سازی است. در واقع شبکه های کامپیوتری زیر ساخت های لازم را برای به اشتراک گذاشتن منابع در سازمان فراهم می آورند؛در صورتیکه این زیر ساختها به درستی طراحی نشوند، در زمان استفاده از شبکه مشکلات متفاوتی پیش آمده و باید هزینه های زیادی به منظور نگهداری شبکه وتطبیق آن با خواسته های مورد نظر صرف شود.

مدل های شبکه اجزا ءشبکه انواع شبکه از لحاظ جغرافیایی ریخت شناسی شبکه پروتکل های شبکه مدل Open System Interconnection OSI ابزارهای اتصال دهنده فصل دوم مفاهيم مربوط به ارسال سيگنال و پهناي باند كابل شبكه كارت شبكه عملكردهاي اساسي كارت شبكه نصب كارت شبكه تنظيمات مربوط به ويندوز براي ايجاد شبكه شبكه هاي بي سيم مفاهيم و تعاريف پارامترهاي مؤثر در انتخاب و پيادهسازي يك سيستم WLAN جمعبندي فهرست منابع فصل اول و دوم چکيده استفاده از شبکه های کامپیوتری در چندین سال اخیر رشد فراوانی کرده وسازمانها وموسسات اقدام به برپایی شبکه نموده اند .

یک پل برای اتصال سگمنت های یک شبکه ” همگن ” به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد. با تقسیم یک شبکه بزرگ به چندین سگمنت واستفاده از یک پل برای اتصال آنها به یکدیگر ، توان عملیاتی شبکه افزایش خواهد یافت . اکنون باوجود شبکه کامپیوتری و اتصال کامپیوترها به روشهای گوناگون، میتوان موجب کاهش هزینههای انتقال و همچنین زمان انتقال اطلاعات و بالا بردن امنیت شد. این توپولوژی از یک یا چند هاب فعال یا تکرار کننده برای اتصال ایستگاه ها به یکدیگر استفاده می کند. اینها فقط چند مورد از تاثیرات مهندسی کامپیوتر بر روی صنایع دیگر بودند.

قسمتهای دیگر با توجه به کاربرد کامپیوتر توسط کاربر از دیسک به حافظه آورده میشود. این سیستم عامل ویژه را Net BIOS می نامند که در حافظه ROM کارت شبکه ذخیره شده است. پس از پردازش مجدد ساختار پردازنده مرکزی و حافظه پنهان آن، موج دوم (و برای اولین بار با استفاده از نام K5) در اکتبر 1996 تولید شد. واحد کنترل سختافزاری در پردازش دستورالعمل سریعتر است در حالی که واحد برنامهریزی شده انعطاف پذیرتر است. این به دلیل ملاحظات امنیتی و دیگر پیکربندیهایی که روی این شبکه انجام میگیرد اتفاق میافتد. همچنین با استفاده از دیگر فرضیۀ این نظریه یعنی فرضیۀ کمیابی نیز در این مطالعه میتواند توضیحدهنده باشد.

سعی شده است پس از ارائه تعاریف اولیه ، مطالبی پیرامون کاربردهای عملی آن نیز ارائه شود تا در تصمیم گیری بهتر یاری کند. عملکرد این پل عبارتست از تجزیه وتحلیل آدرس مقصد یک فریم ورودی واتخاذ تصمیم مناسب برای ارسال آن به ایستگاه مربوطه . توصیه میشود حداقل 30 دقیقه با سیستم کار کنید و بعد تصمیم بگیرید. 5400 دور در دقیقه و 7200 دور در دقیقه از متداول ترین انواع هارد دیسک ها شناخته می شوند. 4 – کاهش زمان : یکی دیگر از اهداف ایجاد شبکه های رایانه ای ، ایجاد ارتباط قوی بین کاربران از راه دور است ؛ یعنی بدون محدودیت جغرافیایی تبادل اطلاعات وجود داشته باشد.

مینی کامپیوتر یا کامپیوتر کوچک واژه ای منسوخ برای گونه ای از رایانه است که محدوده ی میانی طیف ماشین های محاسبه، میان بزرگترین سیستم های چند کاربره رایانه های بزرگ و کوچکترین سیستم های تک کاربره ریز رایانه ها یا رایانه های شخصی را تشکیل می دهد. سیستم عاملی که با این پروتکل ارتباط برقرار می کند سیستم عامل شبکه “NOS” نامیده می شود کامپیوتر ها از طریق کارت شبکه خود به شبکه متصل می شوند. 5 – قابلیت توسعه : یک شبکه محلی می تواند بدون تغییر در ساختار سیستم توسعه یابد وتبدیل به یک شبکه بزرگتر شود.

اما چون یک پروتکل غیر قابل هدایت است به شبکه های محلی محدود شده است. 2 – برروی هر کامپیوتر قابل پیاده سازی می باشد. فیلتر کردن فریم برای حذف فریم های عمومی یا همگانی که غیر ضروری هستند مفید می باشد، پل ها قابل برنامه ریزی هستند ومی توان آنها را به گونه ای برنامه ریزی کرد که فریم های ارسال شده از طرف منابع خاصی را حذف کنند.

3 – قابلیت اطمینان : این ویژگی در شبکه ها بوجود سرویس دهنده های پشتیبان در شبکه اشاره می کند ، یعنی به این معنا که می توان از منابع گوناگون اطلاعاتی وسیستم ها در شبکه نسخه های دوم وپشتیبان تهیه کرد ودر صورت عدم دسترسی به یک از منابع اطلاعاتی در شبکه ” بعلت از کارافتادن سیستم ” از نسخه های پشتیبان استفاده کرد. به این صورت که شما را از طریق خطوط آنالوگی مخابرات (یا انواع فیبر نوری) به شبکههای خارجی (یا به صورت عامیانه تر اینترنت) متصل میکند و علاوه بر آن وظیفه انتقال داده بین دستگاههای مقصد را انجام میدهد.

بنیاد واساس پروتکل Tcp/ip آن است که برای دریافت و ارسال داده ها یا پیام پروتکل مذکور ؛ پیام ها وداده ها را به بسته های کوچکتر وقابل حمل تر تبدیل می کند ، سپس این بسته ها به مقصد انتقال داده می شود ودر نهایت پیوند این بسته ها به یکدیگر که شکل اولیه پیام ها وداده ها را بخود می گیرد ، صورت می گیرد. وزن اولین کامپیوتر جهان ۳۰ تن بود و بیش تر از ۱۵ متر طول داشت.

مقدار مسافتي كه كابل مذكور بدون افت سيگنال طي مي كند برابر با 500 متر معادل 1640 فوت است. اساسا یک شبکه کامپیوتری شامل دو یا بیش از دو کامپیوتر وابزارهای جانبی مثل چاپگرها، اسکنرها ومانند اینها هستند که بطور مستقیم بمنظور استفاده مشترک از سخت افزار ونرم افزار، منابع اطلاعاتی ابزارهای متصل ایجاده شده است توجه داشته باشید که به تمامی تجهیزات سخت افزاری ونرم افزاری موجود در شبکه منبع1(Source) گویند. 2 – کاهش هزینه : متمرکز نمودن منابع واستفاده مشترک از آنها وپرهیز از پخش آنها در واحدهای مختلف واستفاده اختصاصی هر کاربر در یک سازمان کاهش هزینه را در پی خواهد داشت .

دیدگاهتان را بنویسید