آکادمی دیجیتال مارکتینگ دهبان

موارد دیگری مانند میزان باد لاستیک ها و یا حتی باز و یا بسته بودن پنجره خودرو نیز بر روی سیستم اثر می گذارند. انتقال داده آهسته:بلوتوث و مادون قرمز در مقایسه با انواع دیگری از شبکهها مانند LAN (شبکه محلی) دارای سرعت انتقال داده آهسته هستند. برقراری تماسهای صوتی: اگر ارائه دهنده سرویس WAN شما، امکان انتقال دادههای صوتی را داشته باشد، شما میتوانید با استفاده از این امکان در هزینههای تماستان صرفه جویی کنید. اگر کمی با دقت تر به دستگاه کامپیوتری خود و سوکت های موجود در پشت کیس کامپیوتر نگاه کنید متوجه شکلهای مختلفِ پورتهای ارتباطی روی آنها میشوید .

پرینتر خود را در این صفحه پیدا کنید. در نتیجه اگر پرینتر پیغام خطا نشان میدهد باید مشکل آن را برطرف کرده و دوباره وضعیت را تست کنید. اگر دادههای موجود در حافظه نهان و حافظه عملیاتی متفاوت باشد، دادهها به عنوان یک بیت کثیف علامتگذاری میشوند. صرف نظر از اندازه، ویژگی مشخص کننده یک LAN این است که دستگاههایی را که در یک منطقه واحد و محدود قرار دارند متصل میکند. برای مثال زمانی که شما تلفن همراه خود را به لپتاپ یا تلویزیون خود متصل میکنید، یک شبکه محیط شخصی یا PAN ایجاد میکنید. غالبا میتوانند یک دفتر، یک ساختمان یا چند ساختمان مجاور را پوشش دهند.

سوئیچ وظیفهی اتصال چند پایانه در شبکه را به عهده دارد. در طراحی هممرتبه هر پایانه هم سرویس دهنده و هم سرویس گیرنده است. زمانی که راننده در ابتدای مسیر، اقدام به صفر کردن (Reset) سیستم کامپیوتر سفری می کند، در واقع مبنای محاسبه را انتخاب می نماید و تا حدود 400 متر، سیستم هیچگونه اطلاعاتی بر روی صفحه نمایشگرها در اختیار راننده قرار نمیدهد، در واقع سیستم در حال محاسبه و پردازش اولیه است و بعد از گذشت مسافت مذکور، اولین اطلاعات بر روی صفحه نمایشگرها ظاهر می شود، به عبارت دیگر کلیه محاسبات بر اساس مسافت طی شده انجام می گیرد و هیچگونه آنالیزی بر مبنای زمان سپری شده از لحظه Reset شدن انجام نمی گیرد.

راننده اطلاعاتی را در خصوص نحوه رانندگی از محل شروع سفر مشاهده می کند و می تواند ادامه مسیر را مدیریت کند و متوجه شود که در چند کیلومتر آینده نیاز به سوخت گیری دارد و تصمیم بگیرد که کدام جایگاه سوخت را برای پرکردن باک بنزین انتخاب نماید. کامپیوتر سفری(Trip Computer) یکی از سیستم هائی است که بیشتر خودروها در چند سال اخیر بدان مجهز شده اند و صاحبان خودرو می توانند اطلاعات مفید و سودمندی را از طریق آن دریافت و مسافرت خود را مدیریت کنند.

مهم ترین نکته ای که لازم است در خصوص این سیستم بدانید موارد کاربرد آن است، این سیستم فقط در مسافرت های خارج شهر می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و اطلاعاتی که در اختیار راننده قرار می دهد صرفا در هنگام مسافرت های طولانی قابل استناد است، به عبارت دیگر بیشتر اطلاعاتی که توسط این سیستم ارائه می شود، در هنگام رانندگی در داخل شهر قابل استفادهد نیست، متاسفانه بعضی از صاحبان خودرو که اطلاعات کمتری نسبت به موارد کاربرد این سیستم دارند، اقدام به استفاده از آن در داخل شهر می کنند و این موجب می شود که به صحت و درستی اطلاعات ارائه شده توسط این سیستم شک کرده و یا گمان کنند موتور دارای مشکل است.

وزن و حجم کم ( حدودا اندازه یک دفترچه یادداشت ) با عمر باتری قابل قبول از مشخصات PDA است . البته می توان گفت که مانیتور هم جزء لوازم جانبی ضروری می باشد چرا که به عنوان یک خروجی (چاپ نتایج پردازش صورت گرفته بر روی داده ها بر روی صفحه نمایش برای دیدن کاربر) از آن استفاده می شود. یک اهرم است که با حرکت دادن آن حالت فرمان در بازی ها را دارد. در این شرایط تنها از ماشین ترجمه می توان به عنوان یک دستیار کمک گرفت.

1- حافظه اولیه را می توان بیشتر به عنوان RAM و ROM طبقه بندی کرد. کارت تی وی کارتی است که با نصب آن می توان شبکه های تلویزیون را با کمک آنتن مخصوص دریافت کرد. اگر پس از نصب زیرساخت شما اقدام به راهاندازی و نصب نرمافزارهای شبکه بکنید، یک خدمت اکتیو ارائه دادهاید. اگر شبکهی شما، بخاطر نوع رسانهی انتقال تنها توانایی انتقال یک سیگنال در هر لحظه را داشته باشد، این شبکه BASEBAND یا تک باند است. اگر شبکه توانایی انتقال چند سیگنال به صورت همزمان را داشته باشد، پهن باند یا BROADBAND است.

اگر در شبکه بعضی از سیستمها وظیفهی سرویس دادن و در اختیار گذاشتن منابع خود به سایر پایانهها را داشته باشند، طراحی آن شبکه سرویس دهنده/سرویس گیرنده است. در اینترانت شما اجازهی دسترسی به پایانهها و منابع، در خارج از شبکه ندارید. اینترانت ممکن است با شبکهی جهانی در ارتباط باشد یا نباشد. کارمندان از هر جایی میتوانند از WAN اداری برای به اشتراک گذاشتن دادهها و برقراری ارتباط با همکاران استفاده کنند یا به سادگی در ارتباط با مرکز منابع داده یا همان دیتابیس اصلی آن سازمان بمانند. اشتراک اینترنت: شبکه محلی به شما امکان می دهد تا یک اتصال اینترنتی واحد را بین همه کاربران شبکه LAN به اشتراک بگذارید.

از اواسط سال ۱۳۹۲ کروم رندر کننده جدیدتر Direct3D 11 را به کار میبرد که در هر صورت نیازمند یک کارت گرافیک جدیدتر است. متاسفانه بابیج پیش از آنکه در سال 1871 از دنیا برود، تنها موفق شد بخشهایی از موتور تحلیلی خود را بسازد و پس از مرگش نیز کسی نبود تا ایدههایش را دنبال کند؛ در نتیجه همه چیز به بوته فراموشی سپرده شد. هزینه بالای راه اندازی: WAN ها سیستمهای پیچیده ای هستند در نتیجه راه اندازی آن بسیار هزینه بر است و به نسبت بزرگی شبکه، قیمت راه اندازی بالاتر هم میرود. با این حال طراحی های متفاوتی از رایانه میتواند عملکردی بسیار متفاوت برای مسائلی خاص ارائه دهند؛ برای مثال رایانه های کوانتومی میتوانند بطور بالقوه برخی الگوریتم های رمزنگاری مدرن را با سرعتی بسیار بالا بشکنند (توسط فاکتورگیری کوانتومی).

برای مثال فرض کنید شما میخواهید اطلاعات دانشجویان سراسر ایران را مدیریت کنید. یک مدیر شبکه LAN برای مدیریت و تعمیر این موارد لازم است. دشوار بودن مدیریت آن: هرچه شبکه MAN بزرگتر شود، نگهداری و مدیریت آن سخت تر میشود. که بخاطر جدا بودن کیس و مانیتور جابجایی آنها سخت است. در دستگاه های رایانه ای و ارتباطی، یک port به طور کلی مکانی خاص برای اتصال به برخی دستگاه های دیگر معمولا با سوکت و پلاگین به نوعی است. در حالیکه فرد معمولاً هر لغت و خط را به ترتیب میخواند، میتواند گاهی اوقات به مکانی عقبتر در متن بپرد یا بخش های کسل کننده را رد کند.

مثلا خیلی از مردم در اصطلاحات روزمره خودشان ساعت های دیجیتال را ساعت های رایانه ایی (کامپیوتری) می نامند ولی ساعت های دیجیتالی که در بازار موجود است، در این تعریف رایانه نمی گنجد، زیرا برنامه ایی در حافظه آن قرار داده نمی شود که توسط پردازنده کنترل و اجرا شود. این بازی دارای گیم پلی ساده ولی در عین حال اعتیادآور بوده که بدون شک شما را ساعت ها سرگرم خود خواهد نمود.

مسیر سفر(Trip) قطعا شامل کوچه، خیابان های شهری، جاده، اتوبان و بزرگراه های بین شهری خلوت، پر ترافیک و یا با ترافیک روان، مسیرهای مسطح و کوهستانی با سربالائی و سرازیری های کم و زیاد است، مسیر سفر ممکن است بارانی، برفی، مه آلود، دارای باد موافق و یا مخالف جهتِ حرکت باشد و از طرفی تعداد سرنشینان، میزان بار داخل خودرو، استفاده و یا عدم استفاده از وسایل اضافی خودرو مانند سیستم تهویه مطبوع(کولر)، گرم کن شیشه عقب و از همه مهمتر و تعیین کننده تر، نحوه رانندگی از مواردی است که بر روی فاکتورهای نشان داده شده توسط صفحه نمایشگرها تاثیر بسزائی دارند.

از میان انواع سی پی یوهای AMD و اینتل که بازار را در چنگ خود دارند پردازنده athlon از AMD ارزانتر و سریعتر و با کیفیت تر از پردازنده های اینتل می باشد. ابزارهای تبلیغاتی مزاحم، جاسوس افزارها، ویروس های رایانه ای، کرم های رایانه ای، اسب های تروجان و یا ترس افزارها، مصادیق نرم افزارهای مخرب می باشند. آموزش خلبانی و طراحی بدنه اتومبیل و امثال اینها، مصادیق این دسته اند. عکس این مساله هم امکان پذیر است.

دسترسی به این شبکه از طریق لینکهای مختلف مانند شبکههای خصوصی مجازی (VPN) یا خطوط، شبکههای بی سیم، شبکههای تلفن همراه یا اینترنت امکان پذیر است. چون تعداد آدرسهای آی پی IPv4 نسبت به جمعیت کاربران اینترنت بسیار محدود است و نمیتوان به هر کاربر اینترنت یک آی پی عمومی منحصربهفرد اختصاص داد، با استفاده از ترجمه آدرس شبکه (NAT) به آدرس عمومی میتوان این مشکل را حل کرد. با استفاده از هاب شما چند سیستم، که تعداد آنها محدود به پورتهای هاب است، را بهم متصل میکنید. شبکه محلی (LAN) مجموعه ای از دستگاههای متصل به هم در یک مکان فیزیکی مانند ساختمان، دفتر یا خانه است.

روترها در حقیقت یک کامپیوتر کوچک هستند. دوربین هایی که برای برقراری ارتباط تصویری به کامپیوتر متصل می شوند. ماوس، موس یا موشواره یکی از لوازم جانبی کامپیوتر است که به کامپیوتر و لپتاپ متصل میشود و چون شکل آن شبیه به موش اشت به آن به اصطلاح Mouse یا ماوس میگویند. ارتباط آسان و ارزان: دادهها و پیامها به راحتی با دیگر رایانه متصل به شبکه به اشتراک گذاشته میشود. اشتراک اینترنت: در برخی از انواع نصب MAN، کاربران میتوانند اتصال اینترنتی خود را به اشتراک بگذارند. اشتراک یک برنامه کاربردی یا نرم افزار بین چند کامپیوتر: در مواردی که قیمت نرم افزار ها بسیار بالاست، سازمانها میتوانند با خرید فقط یک نسخه از آن نرم افزار، آن را در همه کامپیوتر های خود به اشتراک بگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید