بهترین بازی های اندروید ۱۳۵ بازی که حتما باید تجربه کنید – تکنولایف

اگر قصد داريد كابلكشي را بر روي زمين و به موازات لبههاي ديوار انجام دهيد، خوب است كابلها را با استفاده از يك سري نگهدارندههاي پلاستيكي به ديوار محكم كنيد. او در اواخر دههی 1960 میلادی با تکیه بر زبان Lips، زبان برنامه نویسی جدیدی بهنام Logo را خلق کرد. مادربرد یکپارچه به کاربر این امکان را می دهد که کامپیوتر سیستم را با انجام هر گونه تغییر یا نصب/اتصال اجزای اضافی مانند RAM، کارت گرافیک، کارت گرافیک، کارت صدا و سایر کنترلرهایی که می توانند در مادربرد مجتمع ارتقا یابند، ارتقا یا تغییر دهند.

هر دوی این اقدامات منجر به درد اضافی گردن خواهد شد. برای این کار باید ۵ مرحله بهصورت پیوسته انجام شود تا منجر به راهاندازی یک سیستم کامپیوتری کامل شود. کیس های کامپیوتری دست دوم برندهای معروف مانند HP ، Dell و lenovo معمولا از جنس فلزات مقاوم و ضد زنگ تهیه می شوند ، زیرا با توجه به ماهیت استفاده از آنها ، باید به صورت طولانی مدت و تحت شرایط مختلف قابلیت حفاظت از قطعات اصلی را داشته باشند . مطابق استاندارد آتش سوزی، برد اصلی منبع تغذیه دارای کلیه موارد و نکات ایمنی لحاظ شده در استاندارد آتش سوزی باشد.

برای اینکه رایانه قبل از آمادگی منبع تغذیه روشن نگردد سیگنالی به نام (Power good) درستی ولتاژ و یا قدرت مطلوب به مادربرد ارسال می شود. در صورت به وجود آمدن اتصال کوتاه در هر یک از شاخه های خروجی، منبع تغذیه به صورت خودکار خاموش شود. كارتهاي PC جز ابزارهاي “Plug-and-Play” هستند، و نيز ميتوان در حاليكه كامپيوتر روشن و در حال فعاليت است، آنها را نصب يا خارج نمود و پس از نصب آنها نيازي به restart كردن كامپيوتر نيست.

قرار ميگيرد، وسيلهاي است كه بين كامپيوتر و شبكهاي كه كامپيوتر جزئي از آن است، اتصال برقرار مينمايد. 2- Signal encoding and decoding: در واقع كارت شبكه طرح كدگذاري لايه فيزيكي را پياده ميكند و دادههاي دودويي (binary) توليد شده توسط لايه شبكه را به سيگنالهاي الكتريكي قابل انتقال بر روي كابل شبكه تبديل مينمايد. هميشه بيشتر از مقدار مورد نياز كابل تهيه كنيد. اندازهاي حدود ده فوت را به كل اندازه كابل مورد نياز بيفزاييد، اين طول اضافي بابت موانعي است كه به آساني قابل اندازهگيري نيستند مثل زوايا و گوشهها و يا پلهها.

كابل شبكه با استفاده از ابزاري به نام “dongle” به كارت PC متصل ميشود. شماره OUI توسط IEEE (Institute for Electrical and Electronical Engineers) تخصيص داده ميشود و از طريق پايگاه دادههاي آن ميتوان به جستجوي نام سازندگان پرداخت. در ادامه به معرفی سایر خدمات نمایندگی اچ پی خواهیم پرداخت. اگر قصد داريد از كارتي استفاده كنيد كه آن را از كامپيوتر ديگري بيرون كشيدهايد و يا دوستتان آن را به شما داده است، ابتدا در دو روي آن كارت شبكه نام سازنده و شماره محصول را بررسي كنيد.

حداقل يافتن نام سازنده – درصورت وجود – آسان است. بهترين راه براي پاسخگويي به سؤالاتي كه در حين مراحل نصب ممكن است برايتان پيش بيايد، مراجعه به وب سايت سازنده است. در مراحل نصب و راهاندازي شبكه ابتدا ميبايست مسير كابلكشي كه بطور فيزيكي كامپيوترهاي شما را به يكديگر متصل ميكند مشخص شود. این پروتکل ها به دستگاه ها امکان برقراری ارتباط می دهند، هر دستگاه در شبکه از پروتکل اینترنت یا آدرس IP استفاده می کند (رشته ای از اعداد که به طور منحصر به فرد به هر دستگاه اختصاص می یابد) تا به راحتی توسط دستگاه های دیگر شناسایی و ارتباطشان برقرار شود.

یک شبکه محلی می تواند بدون تغییر در ساختار سیستم توسعه یابد وتبدیل به یک شبکه بزرگتر شود. در شبکه داخلی سازمان که روزانه افراد زیادی نیاز به استفاده از اطلاعات ، تجهیزات و نرم افزارهای تحت شبکه دارند ، وجود کامپیوتری با قابلیت پردازشی و ظرفیت حافظه بالا که در هر زمانی توانایی ارائه خدمات را داشته باشد ، نیازی بدیهی است . طراحی و نگهداری سرور کار ساده ای نیست و به همین دلیل افراد عادی نمی توانند برای خود یک سرور داشته باشند اما می توانند یک سرور را به صورت ماهیانه یا سالیانه از شرکتهای معتبر در این زمینه اجاره کنند .

اما برای افزایش سرعت کامپیوتر شماهم کافی نیست. متخصصان علوم کامپیوتر برای حل مشکلات برنامهها و بررسی عملکرد سخت افزارها و نرمافزارهای کامپیوتر، الگوریتمها را طراحی و تجزیه و تحلیل میکنند. تنها زمان نشان میدهد که چگونه این روابط متقابل حل میشود. در این رویکرد، مسئله توسط یک پردازنده و قدم به قدم حل میشود. به تمام اقدامات مزاحم و بیارزشی که در دنیای دیجیتال صورت میگیرد اسپم میگویند. پردازش تصویر، به نوعی «پردازش سیگنال دیجیتال» (Digital Signal Processing) محسوب میشود و با فرایندهای شناخت و درک محتوای تصاویر دیجیتال سروکار ندارد. حال برای شناخت و آشنایی بیشتر شما نسبت به این قطعات هر کدام را به تنهایی مورد بررسی قرار میدهیم.

این تصاویر برای عملکرد بهتر، در کامپیوتر ذخیره می شوند تا در آینده نمایش داده شده یا برای مشاهده همزمان مورد استفاده قرار گیرند. آنگاه همة اندازههاي بدست آمده را براي بدست آوردن كل طول كابل مورد نياز، با هم جمع كنيد. در شكل صفحه بعد يك كابل فيبر نوري مشاهده ميشود. 1- Single Mode: كه دراين كابل ديتا با كمك ليزر انتقال مييابد و بصورت 8.3/125 نشان داده ميشود كه در آن 8.3 ميكرون قطر فيبر نوري و 125 ميكرون مجموع قطر فيبر نوري و محافظ آن ميباشد.

همچنين امكان به تله انداختن اطلاعات در كابل فيبر نوري بسيار كم است. اين نوع كه خاصيت انعطافپذيري كم و قيمت بالايي دارد براي شبكههاي تلويزيوني و تلفني استفاده ميگردد. قيمت آن نيز ارزانتر است و در شبكههاي كامپيوتري استفاده ميشود. وقتي شما كامپيوتر و كارت شبكهاي را داشته باشيد كه هر دو از استاندارد “Plug and Play” (يعني توانايي يك سيستم كامپيوتري براي پيكربندي خودكار وسيلهاي كه به آن افزوده ميشود) پشتيباني كنند، فرايند پيكربندي (مرحله دوم) به طور خودكار انجام ميگيرد. در درجه دوم، به سايت سازنده در وب مراجعه نموده و اطلاعات فني دربارة آن كارت شبكه جستجو كنيد.

Input/Output (I/O) port addresses: اين مكانها در حافظه براي استفاده وسايل خاص و به منظور تبادل اطلاعات با ديگر بخشهاي كامپيوتر، تخصيص داده ميشوند. Memory addresses: اين مكانها از حافظه توسط وسايل خاص و به منظور نصب BIOS با هدف خاصي استفاده ميشوند. در مرحله دوم، پيكربندي كارت شبكه به منظور استفاده آن از منابع سختافزاري خاص صورت ميگيرد. پيكربندي (Configuring) كارت براي استفاده از منابع سختافزاري مناسب. Interrupt requests (IRQS): يعني خطوط سختافزاري كه وسايل جانبي از آنها براي فرستادن سيگنالها به پردازشگر و درخواست توجه آن، استفاده ميكنند. Direct memory access (DMA) channels: يعني مسيرهاي سيستمي كه وسايل از آنها براي تبادل اطلاعات با حافظه سيستم استفاده ميكنند.

برخي كارتهاي شبكه در ديسكت يا CD-ROM خود، يك نصب نرمافزاري را پيشبيني ميكنند. اما در غير اينصورت يا بايد به دريافت درايور از اينترنت اقدام كنيد و يا ديسكت و يا CD-ROM مربوط به كارت شبكه را در اختيار داشته باشيد. در صورت مثبت بودن پاسخ، كارت شبكه بسته را براي انجام پردازش توسط لايه بعدي از كامپيوتر عبور ميدهد، در غير اينصورت بسته را به دور ميافكند. در يك LAN فرضي، هر كامپيوتر هم بستههاي عبوري در شبكه را دريافت ميكند و كارت شبكه آدرس مقصد لايه datalink را بررسي ميكند تا ببيند آيا بسته براي كامپيوتر مذكور فرستاده شده يا خير.

در بازار هر دو نوع كارت شبكه ISA و PCI وجود دارند و شما قبل از انتخاب كارت بايد بررسي كنيد كه كامپيوترتان چه نوع شياري را دارا ميباشد. پس از پايان اين مرحله مجدداً به اندازهگيري مسير كابلها بپردازيد و اندازههاي قبلي خود را بررسي و اصلاح نمائيد. پس از طراحي مسير كابلها، به اندازهگيري مسير واقعي آنها بر روي زمين بپردازيد. قیمت مانیتور ال جي متناسب با امکاناتی که ارائه می دهد مناسب بوده و علاوه بر این از توان صوتی 10 وات با دو بلندگوی 5 وات طراحی شده است .

از انواع دیگر مولتی پورت می توان به Equinox اشاره کرد. با کمک یک چفت مخصوص می توان ریزپردازنده را در سوکت جاسازی کرد. ممكن است بخشهايي در شبكه وجود داشته باشند كه خارج ساختن آنها پس از مدتي دشوار باشد. پس از خارج ساختن پوشش شيار، كارت را درون شيار جاي دهيد و آن را محكم كنيد. رایانه با یادآوری وضعیت خود پیش از وقفه، بعداً میتواند به آن کار بازگردد. از آنجایی که رایانه های مدرن معمولاً دستورالعمل ها را به مراتب سریعتر از ادراک انسان انجام میدهند، ممکن است به نظر برسد که برنامه های متعددی همزمان در حال اجرا هستند، اگرچه همواره فقط یک برنامه در هر لحظه اجرا میشود.

چارلز بابژ، که یک حکیم و مهندس مکانیک انگلیسی بود، مفهوم رایانه برنامه پذیر را پایه گذاری کرد. بنابراین، به افرادی که قصد یادگیری و آموزش WebGL را دارند، توصیه میشود تنها به یادگیری WebGL بسنده نکرده، آموزش WebGPU و اخبار پیرامون آن را نیز دنبال کنند. سپس كيس كامپيوتر را باز نمائيد و به دنبال يك شيار (slot) آزاد بگرديد. فراموش نكنيد كه اگر قرار است يك كامپيوتر بر روي ميز قرار گيرد لازم است كه فاصله پشت كيس كامپيوتر را تا زمين اندازه بگيريد.

دیدگاهتان را بنویسید