بهطوریکه زندگی بدون آنها ممکن نیست

با مطالعه کتابچه مادربورد قبل از شروع به اسمبل کردن PC، می توان مقدار زیادی در وقت خود صرفه جویی کرد و دردسر خود را کم کرد، حتی این مطالعه قبل از خریدن حافظه و cpu نیز می تواند بسیار مفید باشد. همچنین اگر به کسب اطلاعات بیش تر درباره کامپیوتر علاقه مند هستید به شما مطالعه مقاله مبانی کامپیوتر را پیشنهاد می کنیم. ماوس نیز همانند کی بورد جزو ابزارهای ورود اطلاعات به کامپیوتر می باشد که جهت باز کردن منوها و کنترل کردن منوها و انجام بعضی از دستورات به کار می رود و به طور کلی کلیه کارهای صفحه کلید را به جز تایپ انجام می دهد.

قلم نوری همانند قلم معمولی می باشد که فقط به قسمت انتهای آن کابل نصب می باشد و کارهای نوشتاری از قبیل وارد کردن امضاء و غیره را در کامپیوتر انجام می دهد. هر Case یک منبع تغذیه(Power) دارد که وظیفه کاهش ولتاژ برق شهری ۲۲۰ ولت به ولتاژهایی که کامپیوتر نیاز دارد مثل ۵، ۶ و ۱۲.۵ ولت را بر عهده دارد. در یک سیستم حسابداری نیز با چک کردن مداوم سطح دسترسی کاربران شرکت برای دسترسی به اطلاعات مالی، از ایجاد مشکل و خرابکاری احتمالی جلوگیری می شود. مدل­ های قیمت گذاری تبلیغات در سطح وب است که برای هر کمپین جداگانه مشخص می­شود و بر اساس هدف، مدل­های متفاوتی وجود دارند.

طبق تعریف کاتلر و لی، در بازاریابی علّی، شرکت متعهد می­شود تا درصدی از درآمد خود بر اساس فروش محصول را به یک علّت خاص اختصاص دهد (کاتلر و لی، 2005، 24)؛ در حالی که در ترفیعات علّت، شرکت کمکهای خیرخواهانة مالی یا سایر منابع خود برای افزایش آگاهی و نگرانی در خصوص علّت اجتماعی یا حمایت مالی، همکاری یا عضوگیری داوطلبانه را برای یک علّت اجتماعی اختصاص میدهد. سه نوع مودم وجود دارد: مودم داخلی(internal modem) که یک برد الکترونیکی است و در گذرگاههای ISA یا PCI بر روی مادربورد قرار می گیرد و توسط یک کانکتور Rj-۱۱ به خطوط تلفن متصل می شود.

در نرم افزارهای اختصاصی، حقوق قانونی منحصراً برای دارندۀ حق تکثیر باقی مانده و اکثر نرم افزارهای اختصاصی به صورت منبع بسته در دسترس قرار می گیرند. زبان های ماشینی و زبان های اسمبلیِ نماینده آنها (که بطور جمعی زبان های برنامه نویسی سطح پایین نامیده میشوند) به یکتایی برای نوع خاصی از رایانه، گرایش دارند. کارت گرافیک NVIDIA GeForce۴ Ti ۴۲۰۰ ۱۲۸MB ۴x AGP حداقل کارت گرافیکی است که برای یک سیستم گرافیکی سطح بالا لازم می باشد که دارای قیمت پایینی می باشد. یک صفحه نمایش که به لمس انگشت یا قلم حساس است. امروزه سرعت CD-ROM و CD-Writerها از ۵۶x تجاوز کرده است بدون اضافه شدن هیچ گونه مزیتی در تکنولوژی رسانه یا درایو.

خروجی های :ONBOARD بعضی از مادربردها بردها را به صورت روی برد دارند که خروجی این بردها روی مادر برد خواهند بود. خروجی کی بورد: این خروجی که جهت نصب به صفحه کلید طراحی شده به دو صورت معمولی و PS۲ می باشد. زمانی که رایانه XT توسط شرکت آی بی ام به بازار عرضه شد منبع تغذیه آن شبیه منبع تغذیه های قبلی بود، درصورتی که توان خروجی آنها دو برابر قبلی ها بود. به عنوان آخرین و جدیدترین تکنولوژی از انواع ماشین ترجمه می توان به ماشین ترجمه عصبی (Neural Machine Translation) اشاره نمود. در مکانیزم بستن کولر ممکن است به مقدار زیادی فشار احتیاج باشد، ولی از فشار دادن کولر به طور شدید به طرف پایین بر روی هسته cpu اجتناب می کنیم، فشار مستقیم زیاد می تواند هسته های Athlon را خرد کند.

ممکن است این خطاها ناچیز باشند و مفید بودن برنامه را تحت تاثیر قرار ندهند، یا تنها اثراتی جزئی داشته باشند. File سرور، سروری است که فایل هایی که باید در شبکه در دسترس دیگر کلاینت ها قرار بگیرد را دارد و به طور کلی مسئول ذخیره سازی و مدیریت مجموعهای فایل است که باید در دسترس دیگر کامپیوترها که در یک شبکه هستند قرار گیرند. اما استفاده از یک پرینتر یا سیستم BACK UP درایو نوار در پورت پارالل غیر معمول نیست یا اینکه کانکتورهای PS/۲ کی بورد و ماوس جهت استفاده کی بورد و ماوس.

از این ولتاژها جهت فعال ساختن نشانگرهای LED روی کیس نیز استفاده می شود. در آن زمان ریز کامپیوتر ها ماشین های تک کاربره ی نسبتاً ساده ای بودند که از سیستم عامل های ساده ی program launcher مانند CP/M یا DOS استفاده می کردند، در حالی که مینی کامپیوترها سیستم های قوی تری بودند که از سیستم عامل های چند وظیفه ای و چند کاربره مانند VMS و یونیکس استفاده می کردند. این هارد درایوها احتیاج به استاندارد آدرس دهی ۴۸ بیتی جدیدتری که به وسیله درایورهای چیپ ست مادربورد،BIOS، و بوسیله سیستم عامل ساپورت می شود دارد.

بیشتر هارد درایوهای امروزی از استاندارد ATA(Advanced Technology Attachment) استفاده می کنند. هنگام خرید یک مودم باید مطمئن شد که آیا استانداردهای V.۹۲ و V.۴۴ را ساپورت می کند یا نه. همراه با جعبه کیس یک سیم پاور که به منبع پاور وصل می شود و یک جعبه کوچک که شامل قطعاتی است که برای سوار کردن مادربورد در داخل کیس استفاده می شود ارائه می گردد. پرینترها سه نوع می باشند: ۱- نوع سوزنی که در مجموع ۲۴ سوزن داشته که این سوزنها روی نوار مخصوص ضربه زده و باعث طراحی شکل مورد نظر می شوند. پاورها دو نوع می باشند: پاورهای معمولی (AT) که شرح آن در بالا آمده است که دو کابل P۸-P۹ داشته و رنگ مشکی در وسط می باشد و روی مادربورد نصب می شود و نوع دیگر Auto-Power(ATX) می باشد که دو ردیف کابل دارد و با سیگنال روشن و خاموش می شود و امکان خاموش کردن کامپیوتر از داخل برنامه های نرم افزاری نیز وجود دارد و یا وقتی از طریق فکس پیغامی می رسد کامپیوتر اتوماتیک روشن می شود.

کامپیوتر شخصی خود را در میز بزرگی اسمبل می کنیم. کامپیوتر شخصی Apple1 توسط استیو ووزنیاک (Steve Wozniak) طراحی شد. دستگاهی است که اطلاعات را از روی عکس گرفته و عینا به کامپیوتر منتقل می کند. انواع مودم هایی که از خطوط تلفن استفاده می کنند عبارتند از: مودم Dial-up، مودم ISDN و مودم DSL. بهنظر میرسد ابزار کشفشده در کشتی یونانی، مربوطبه سالهای ۲۰۵ تا ۶۰ قبل از میلاد باشد. تا حد ممکن نباید کامپیوتر را در محیط فرش شده اسمبل کرد. بنابراین به طور کلی یک اصطلاح مرتبط با “میکرو کامپیوتر” یا ” کامپیوتر رومیزی” است. خیلی مهم است که یک دمای سیستم معقول را داشته باشیم زیرا درجه حرارت بالا روی بقیه قسمتها همانند هارددرایو تاثیر می گذارد و باعث خرابی آنها می شود.

مانند کارت صدا که می تواند به صورت یک برد مجزا باشد و از طریق اسلات به برد اصلی متصل است. یک CD می تواند محتوی فیلم، تصویر و صوت و یا برنامه ها و دادههای کامپیوتری باشد. دو کانکتور داخل رنگ سبز دو کانکتور اضافی USB ۲.۰ می باشند. نوع دیگری از مودم ها، مودم خارجی(external modem) نامیده می شود که برد الکترونیکی آن درون جعبه مخصوصی قرار داشته و در خارج از کامپیوتر قرار می گیرد که توسط کانکتور DB-۹ به یکی از پورتهای سریال کامپیوتر متصل می شود.

کانکتور داخل رنگ قرمز کانکتور پورت پارالل (موازی) می باشد((LPT . Port های 49152 تا 65535: از نوع Port ها به ندرت استفاده می شود زیرا این نوع پورت ها برای یکسری سرویس های خاص اینترنتی می باشد که توسط Trojan یا ویروس ها به کار گرفته می شوند. معمولاً هر نرمافزاری که ما تهیه میکنیم حداقل سختافزاری را که برای اجراشدن نیاز دارد را مشخص کرده است. مشخصه این نوع درایو قلابی وجود ۳ شیار موازی در بالای درایو و وجود ۶ پیچ در زیر درایو است . انواع مختلفی از نرم افزار های رایانه ای وجود دارد و باید دید اقسام اصلی آنها کدامند؟

منبع پاورکیس ها دارای توانهای مختلفی هستند که بیشتر کیسهای امروزی دارای پاور ۳۰۰ وات هستند. مطابق شرایط و ضوابط آنچه که « موافقتنامه مجوز بهرهبرداری کاربر نهایی» نامیده میشود، کاربران مجاز به تکثیر، به اشتراک گذاشتن، تغییر، توزیع مجدد یا مهندسی معکوس کدهای منبع نیستند. مطمئنا اگر تعدادی از وسایل USB را به صورت زنجیره ای استفاده کنیم و همه آنها را بوسیله منبع پاور کامپیوترتغذیه دهیم باید یک ارزیابی جدیدی از مقدار وات پاوری که باید استفاده کنیم داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید