تاریخچه پردازنده و کامپیوترهای شخصی (قسمت چهارم) – سخت افزار مگ

این مدل با توجه به اینکه فیبر نوری در همه جای کشور پوشش دهی و پشتیبانی نمیشود، هم اکنون رایج نیست. در مودم VDSL سرعت ارتباط و پهنای باند شبکه بسیار بالا است، در این فناوری انتقال دادهها با استفاده از فیبر نوری از ISP به محل کار و یا خانه شما انجام میشود. برای این کار باید ۵ مرحله بهصورت پیوسته انجام شود تا منجر به راهاندازی یک سیستم کامپیوتری کامل شود. برای مثال اگر یک حرفهای باشید باید به سراغ یک برنامه دی جی حرفه ای بروید و در غیر این صورت بهتر است کار خود را با یک برنامه ساده با رابط کاربری که پیچیدگی زیادی ندارد شروع کنید و کم کم به سراغ نرم افزارهای حرفهای تر بروید.

در واقع، تعداد رایانه های تحت شبکه بطور بی سابقه ای در حال رشد است. در این روش سعی شد تا به تعداد کلمات ورودی بهترین ترجمه استخراج شود. برای انتقال داده در این شبکه نیاز به وجود ایستگاههای فرستنده امواج (BTS) است که اپراتورها تلاش میکنند، تعداد این ایستگاهها را با توجه به رقابتی که در بستر استفاده از خدمات هست، افزایش دهند تا پوشش دهی خود را بالا برده، روند را سرعت بخشیده و شرایط لازم جهت ارائه اینترنت نسل سوم و یا نسل چهارم را فراهم سازند. انواع دیگر بلندگوها و دستگاههای تقویت کننده صدا علاوه بر بلندگوهای استاندارد وجود دارد، در این بخش برخی از بلندگوهای مهم و رایج را به صورت خلاصه پوشش میدهیم.

این به این معنی است که اسپیکرهای چپ و راست، صوت را در دو کانال کاملا جداگانه انتقال میدهند. این کابلها، به جای جریان الکترون، از نور برای انتقال دادهها استفاده میکنند. این مسئله به معنای خاموشی مانیتور نیست. در واقع، جی پی یو هسته اصلی کارت گرافیک محسوب می شود که تمام دستور العمل های مرتبط با نمایش تصویر را از پردازنده اصلی دریافت می کند و پس از پردازش آن ها را روی صفحه مانیتور نمایش می دهد.

کارت گرافیک یک قطعه در سخت افزار کامپیوتر است که وظیفه تولید کردن تصاویری را دارد که شما در صفحه مانیتور خود مشاهده می کنید. کارت صدا وظیفه آماده سازی سیگنالها برای پخش و دریافت سیگنالهای ورودی از میکروفون و آماده سازی آنها برای ذخیره در کامپیوتر را بر عهده دارد. وظیفه کارت گرافیک چیست؟ کار کردن با نرم افزار های گرافیکی پیشرفته بدون این نوع از کارت گرافیک باعث می شود به مشکل بخورید. همین امر این محصول را برای استفاده طولانی مدت و مداوم مناسب می سازد. سرور ایمیل شبیه به دفتر پست است که نامه ها را نگهداری میکند و به مقصدشان میفرستد.

زیرا نرم افزار خاصی برای ساخت سرور لازم است. از آنجا که سیگنال تولید شده توسط برخی از منابع صوتی بسیار بالا نیست (مانند کارت صدای رایانه)، ممکن است لازم باشد توسط بلندگو تقویت شود. به عنوان مثال در یک سیستم یکپارچه مالی و فروش در یک شرکت خصوصی لازم است اطلاعات مشتری به اطلاعات فاکتورهای فروش همان مشتری و اطلاعات فاکتور های فروش به اطلاعات اسناد حسابداری و اطلاعات اسناد حسابداری به اطلاعات چک های وصولی و …

اولین شرکتی که این فناوری را در ایران ارائه کرد، شرکت مبین نت بود و پس از آن ایرانسل نیز روی کار آمد. شیپورها اولین شکل تقویت صدا بودند. شیپورها از برق استفاده نمیکنند. این اسپیکر از یک میدان مغناطیسی برای حرکت یک سیم پیچ یا آهنربا که به دیافراگم متصل بود استفاده میکرد. حال اگر حلقه بهصورت یک طرفه مغناطیسی میشد، آنگاه مقدار یک و در غیر این صورت، مقدار صفر داشت. به جای استفاده از موس و رابط گرافیکی میتوانید همه کارهایتان را از طریق برنامه سی ام دی و تایپ کردن دستورات در این برنامه در ویندوز کارهای خود را انجام دهید.

این دستگاه پنج تنی که ۱۵ متر درازا و ۲٫۵ متر بلندی داشت، میتوانست تا ۷۲ عدد ۲۴ رقمی را در خود نگاه دارد و با آنها کار کند. بنابراین، در پاسخ به این سوال که آیا کامپیوتر بدون کارت گرافیک کار می کند، باید گفت که کارت گرافیک برای راه اندازی کامپیوتر ضروری است به شرطی که این خصلت در برد کامپیوتر وجود نداشته باشد. این گونه از نرم افزارها به راه اندازی و اجرای سخت افزار رایانه ای و سیستم رایانه، کمک می کنند. امروزه اسپیکرها نقش زیادی در زندگی افراد ایفا میکنند و در هر زمینه ای کاربرد دارند.

کامپیوتر امروزه ابزار مورد استفاده روزمره عموم مردم برای هر شغل و فعالیتی میباشد. میدانیم که امروزه تکنولوژی در تمام جنبه های زندگی ما نفوذ کرده است. در اواخر دهه 1980، صنعت کامپیوتر شخصی کاملا تغییر کرده بود. با تداوم تسلط Nvidia و AMD بر بازار در این دهه و عرضه تراشه های ارزان قیمت توسط آنها، حتی کامپیوتر های ساده نیز معمولاً دارای یک GPU سه بعدی بودند. این کارت گرافیک ها به صورت اد این هستند و به صورت جداگانه و مجزا روی مادر برد نصب می گردد. تیتانیوم یک فلز مخصوص است که به نسبت وزن پایینی که دارد قدرت بسیار زیادی دارد و البته، در مورد کارت های گرافیکی نیز این موضوع صادق است و کارت های گرافیکی که روی آن ها Ti نوشته شده است قدرت و سرعت بسیار بالاتری دارند و البته هزینه بیش تری نیز دارند.

یکی از ویژگیهای خاص بازی که آن را به اثری ارزشمند تبدیل کرده، داستان آن است که تصمیمات بازیکن و اقداماتش، تاثیر زیادی روی آن میگذارد. از اوایل ترجمه ماشینی این ایده که یک زبان میانی باشد که بتوان تمامی زبان ها را به آن تبدیل کرد مورد توجه و بررسی قرار گرفت. از آنجایی که امواج صوتی به شکل آنالوگ تولید میشوند، بلندگوهای دیجیتال ابتدا باید ورودی دیجیتال را به یک سیگنال آنالوگ تبدیل کنند و سپس امواج صوتی را تولید کنند. به یاد داشته باشید که لزوما گران ترین کارت گرافیک، بهترین آن نیست و باید کارت گرافیک را با توجه به نیاز خود خریداری کنید.

اگر کامپیوتر های باریک تر و با کارایی بالاتر را ترجیح می دهید باید طراحی های بلند و کشیده را انتخاب کنید. هر دکمه، کلیک، منو یا ابزاری که شما را برای انجام کاری هدایت کند رابط کاربری نامیده میشود. اولین تحول در زمینه کاربری رایانه های شخصی از یک وسیله ایستا به قابل جابجایی با نام لپ تاپ (laptop PC) را توشیبا در سال 1985 با معرفی T1100 به جهانیان عرضه داشت، و پس از آن به طور قابل ملاحظه تر PowerBook محصول اپل که در سال 1991 معرفی شد. باز کردن حساب کاربری در این رسانهها هزینهای ندارد، ضمن اینکه امکان دسترسی به طیف گستردهای از مخاطبین را برایتان فراهم میکنند.

4) باطری ساعت و تاریخ : این باطری جهت نگهداری ساعت و تاریخ سیستم در مواقعی که کامپیوتر خاموش می باشد گذاشته شده است که به صورت جعبه ای و سکه ای و خازنی قابل تعویض می باشد. فناوری تی دی ال تی ای فقط با بهرهگیری از مودمهای اختصاصی قابل استفاده است و تبادل دادهها در آن با فرکانس ۲۰ مگاهرتز انجام میگیرد. با استفاده از دو بلندگو صدا به نظر طبیعیتر میرسد.

دیدگاهتان را بنویسید