درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان – منطقه 3|منطقه سه شهرداری اصفهان

ییلاق های نواحی رودبار ؛ این ییلاق ها را می توان به دو قسمت تقسیم کرد: نخست ییلاق های واقع در شرق سفیدرود که عمدتاً در عمارلو ، توتکابن و پره سر قرار دارند. حجره­های زیر نمایی دارد و بدون ایوان است و حجره­های بالا با غرفه و ایوان است و دو دروازه در آن میدان، به عمارت شاهی گشاده­اند که سر­در یکی عالیقاپو است و دیگری سردر مختصری دارد مشهور به سردر خورشید. در این غرفه ابزار مختص این شغل و ساخته هایی مانند تزیینات مربوط به اسب و قاطر چون مگس پران ، دهن بند و ران بند که از چرم ساخته می شد، به نمایش گذارده اند.

یکی دیگر از غرفه ها مربوط به کارگاه سراجی (زین سازی ) است که یکی از مشاغل پررونق مردم تالش و سیاهکل در گذشته بوده است. این غرفه یک خانه روستایی با سقف گالی پوش را نشان می دهد که در آن یک زن در حال خواباندن بچه ای در گهواره و دیگری در حال نخ ریسی با چرخ ریسندگی ( چَر ) است. استحاضه: بطور کلّى تمام خونهايى که غير از حيض و نفاس و زخم و دمل است و از رحم زن خارج مى شود خون استحاضه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی رییس فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی با معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفهای وزارت ورزش و جوانان دیدار کرد. به مرور زمان، پايگاه نظامي شاپور توسعه يافت و هسته اصلي شهر قزوين به وجود آمد. مجتمع سه ستاره جهانگردی دهکده آبدرمانی در استان مرکزی در شهر محلات در دل طبیعت واقع شده است. ییلاق های واقع در مسیر دره رودخانه پل رود؛ دره بسیار زیبای پل رود ، پس از گذشت از روستای دیماین به نواحی ییلاقی این ناحیه می رسد.

رودخانه زنگمار از کوههای مرزی ایران و ترکیه سرچشمه میگیرد، از شهر ماکو میگذرد و در شهرستان پل دشت به رود ارس میریزد. یکی دیگر از مراسم قبل از سال نو، اجرای یک نمایش عروسکی به نام “آینه تکم” است که در نواحی غربی استان گیلان انجام می شد. از مراسم متداول و فرهنگ های گیلان در گذشته، آب بازی بود که امروز کمتر اثری از آن می توان یافت. از آن زمان به بعد، خراسان هرازگاهي توسط اقوامي مورد تاخت و تاز واقع ميشد، و تا اواخر دوره قاجاريه بيشتر به صورت ملوكالطوايفي اداره ميگرديد. ساختمان موزه رشت بنایی است با قدمتی ۷۰ ساله که در زیرزمینی به وسعت ۷۰۰ متر مربع و با زیربنای ۵۶۰ متر مربع در خیابان طالقانی ( بیستون ) این شهر واقع شده است.

آبگرم های قوتورسوئی و شابیل و قینرجه صخره های محراب داشی (سنگ محراب) و تالاب های ات گلی، قره گل، طاووس گلی، نعمت گلی نیز از جاذبه های زیبای سبلان و مشگین شهر هستند. ماکت ماسوله در مقیاس ۳۰۰/ ۱ در قسمتی از این فضا به نمایش گذارده شده است. این موزه از دو بخش مردم شناسی و باستان شناسی تشکیل شده است. زن سوم بر خلاف این دو زن حالت ایستاده دارد و در اطراف او بافته های دستی مانند گلیم و شال به چشم می خورد. در اطراف خروجی آب این چشمه حوضچهای مصنوعی شکل گرفته که تقریبا ۶ متر عمق دارد و توسط دیواری بلند احاطه شده است.

آنها رفتند و دوباره بازگشتند و گفتند: مولای ما فرموده که پارچه ای در فلان ساک تو وجود دارد که دخترت آن را به تو داده تا بفروشی و با پول آن برایش فیروزه ای خریداری کنی این پول را بگیر و آن پارچه را به ما بده! دیگر ویترین های این بخش را زینت داده اند. منابع طبیعی و چشماندازهای بینظیر این شهر موجب شده چمستان به یکی از قطبهای گردشگری استان مازندران و به طور کل شمال ایران تبدیل شود. جالب آن که افزایش میزان گوگرد در هر کدام از انواع کراتینین ها باعث میشود آن نوع خاص از کراتینین سفت تر و محکم تر شود و این راز استحکام موها و ناخن های شما است.

در این مورد، بزرگ خاندان بربدن اهل خانه و دام ها و نیز به در و دیوار و همه چیز چوب می زد و خاموشی اهل خانه در برابر ضربات ترکه چوب، به باور آنها باعث برکت و رونق اقتصادی و معیشتی آنان می شد. تاریخ خبر : ۱۳۹۳/۴/۱۰ – تبریز – خبرگزاری مهر: نبود امکانات و زیرساخت های لازم در محدوده چشمه تاپ تاپان شهرستان آذرشهر به عنوان یکی از منحصر به فرد ترین چشمه های آب درمانی کشور باعث شده که آب این چشمه در بیشتر ایام سال هدر رفته و بدون استفاده شود.

این مجسمه از جنس فوفل ( نوعی چوب کمیاب و مطبوع ) و نشانگر اندام گره خورده مردان و زنان است که برای رسیدن به آزادی به یکدیگر پیوند خورده اند. داغ به صورت من خورده است و من نویسنده آنها هستم. بعد از دو غرفه ی یاد شده که به موادی از زندگی روزمره مردمان محلی و مشاغل آنها می پردازد، در غرفه ای دیگر به انواع وسایل تدخین ( دخانیات ) برمی خوریم که در آن وسایلی نظیر انواع قلیان های برنجی سفالی ، مسی، ورشویی و شیشه ای و انواع کیسه توتون و تنباکو ، چوب سیگار ، وافور، چپق ، جعبه توتون و جاسیگاری در معرض تماشای بینندگان گذاشته شده است.

این قله کاملا صخره ای بوده و از دو سوی آن دیواره های مرتفعی قله را در برگرفته اند. آب آن از چشمه، و محصول آن غلات، کشمش، بادام و زردالو، و شغل مردم زراعت است. نتایج یک بررسی نشان میدهد که آب معدنی چشمه اعلا دماوند، تاثیر معنی دار خود را بر کاهش فشار خون در مبتلایان به پرفشاری خون با تاثیر بر میزان کاتیونهای کلسیم، منیزیم، پتاسیم و سدیم نشان داده که این تاثیر میتواند خطر ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی را کاهش دهد. زکریا قزوینی نویسنده کتاب “عجایب المخلوقات” نیز از جشنی به نام “آب پاشان” یاد کرده و انگیزه آن را به قحطی شدید و توسل فیروز (جد انوشیروان) به خداوند و دعای او برای باریدن باران و رفع قحطی و گرسنگی نسبت داده است.

این ماکت وضعیت طبیعی ، نوع معماری و دیگر خصوصیات ماسوله را به صورت جالب نشان داده است. مسجد جامع گوگان قدیمیترین ساختمان بهجا مانده از دوره ولیعهدی عباس میرزا است که معماری آن منحصر به فرد میباشد. ییلاق های تالش و آستارا ؛ ماسوله جنوبی ترین ییلاق تالش است و پس از آن ییلاق های ماسال و شاندرمن قرار دارند. شهر آستارا ، از طریق گردنه حیران به نواحی ییلاقی آستارا مربوط می شود. سنگ قبرهای مربوط به دوران اسلامی به دست آمده از « بیورزن» عمارلو ، باغچه سرای آستارا ، بقعه باباولی دیلمان با خطوط نسخ و از جنس مرمر سفید از اشیای دیگر این بخش است.

دیدگاهتان را بنویسید