علت پایین بودن تری گلیسیرید چیست؟

اگر دیابت نوع 1 یا 2 دارید، یک جعبه نوار تست کتون داشته باشید تا بتوانید ادرار خود را آزمایش کنید. دکتر کشیاپ می گوید: «اگر بدنتان سیبی شکل است و اضافه وزن دارید، بهتر است نزد پزشک بروید.» زیرا احتمالش هست که دیابت داشته باشید یا استعداد ابتلا به آن را داشته باشید. این حالت ممکن است در افرادی که الکل مصرف میکنند ایجاد شود، ولی در ایران این بیماری علل دیگر دارد و «کبد چرب غیرالکلی» نامیده میشود. این مسئله ژنتیکی بدان معناست که کاهش چربی شکم برایتان سخت تر می شود، ولی غیرممکن نیست.

جگر گوسفندی بافت نرم تری نسبت به جگر گوساله دارد ولی ارزش غذایی هر دو یکسان است. بیشک این غذا چنان وسوسهانگیز است که هر کسی دوست دارد آن را برای یک بار هم که شده امتحان کند. اگر پیش از هر وعده غذایی یک لیوان آب نارگیل بنوشید، غذای کمتری مصرف خواهید کرد که این امر موجب آب کردن چربیهای شکم می شود. پرخوری: اگر میزان کالری دریافتی بیشتر از مقداری باشد که میسوزانید، چربی بیشتری را ذخیره خواهید کرد و اگر به مقاومت انسولین دچار باشید، این چربیها به طور عمده در نواحی دور شکم ذخیره میشوند. جیل می گوید: «این تمرینات از عضلات بیشتری استفاده می کنند و میزان سوختن کالری با انجام آنها بالا می رود.» شنا سوئدی تمرین محبوب جیل است، زیرا هم عضلات مرکز بدن و هم بازو، پا و عضلات باسن را به کار می اندازد.

و همچنین روش صحیح طناب زدن برای لاغری را بیان کردیم. یکی از سوال های اصلی کسانی که به دنیال لاغری و تناسب اندام هستند این است که چگونه کالری مصرفی را محاسبه کنیم . همچنین ممکن است اسهال چرب علامت بیماری زمینه­ ای باشد که به درمان نیاز دارد. برای اهداف سلامتی، چربی احشایی بدترین نوع است. هرچه مقدار کورتیزول در بدن بیشتر باشد، چربی های احشایی بیشتر در بدن جمع می شوند. به دلیل این که تمرینات شکمی و تمرینات تناوبی به کاهش چربی زیر پوست کمک میکند، در حالی که رژیم بهطور کلی بر روی چربی احشایی تمرکز دارد.

بر اساس تحقیقات دانشمندان در دانشگاه هاروارد ببیش از ۹۰% از چربی بدن در زیر پوست قرار دارد که به نام چربی زیر پوستی یا چربی زیر جلدی شناخته میشود. این لایه چربی متراکم زیر پوستی با نام «پانیکولوس آدیپوزوس» (Panniculus Aiposus) نیز شناخته میشود. این هورمون نه تنها مسئول جداسازی سلولی و از بین بردن اثرات منفی پیری است، بلکه به کاهش احتمال ابتلا به بیماری های مربوط به افزایش سن نیز همانند سرطان و لخته شدن خون در رگ ها هم کمک می کند. هر چه این هورمونها در ما بیشتر تولید شوند (حال چه به صورت طبیعی و چه در اثر مصرف برخی داروها)، مقاومت انسولین نیز افزایش مییابد.

با این عمل میزان اسید های چرب آزاد در خون را نیز کنترل می کنند. برای جلوگیری از تجمع چربیها در این نواحی، به میزان گلایسمیک کربوهیدراتها توجه کنید. فراموش نکنید که با انجام دادن کرانچهای جانبی، روی عضلات مورب پهلو کار کنید. بلکه باید حرکات مؤثرتری انجام دهید که عضلات مرکز بدنتان – عضلات شکم، پشت، لگن و ماهیچه های اریب – و بخش های دیگر بدن را به کار بیندازد. دکتر مایکل جنسن، استاد رشته پزشکی در بخش درون ریز شناسی کلینیک مایو می گوید: «اگر خانم ها بعد از یائسگی اضافه وزن داشته باشند، این چربی ها در بخش شکم آنها جمع می شوند.» در یائسگی، تولید هورمون های استروژن و پروژسترون کاهش می یابد.

انواع کیف های مردانه چرم لاکچری یا زنانه که با رنگ های مختلف در بازار هستند از طریق رنگ رزی به وجود آمده اند. مسئله این است که خلاص شدن از چربی های دور شکم چیزی مهمتر از فقط زیبایی است. و دور تا دور ارگانهای داخلی؛ مانند کبد و قلب را دربرمیگیرند و از عملکرد مناسب آنها جلوگیری میکنند. این مواد اضافی، عدد روی ترازو را بالا نشان میدهند. خوشبختانه با اندکی توجه، شما منابع پروتئینی مورد نیاز خود را از مصرف مواد گیاهی بدست خواهید آورد.

تمرینات شدید میزان کالری که در زمان استراحت سوزانده میشود را بیشتر میکند. یک تجزیه و تحلیل بزرگ از 51 مطالعه نشان داده است که میزان کلسترول کلی و چربی بد در افرادی که در رژیمهای غذایی خود از روغن نخل استفاده میکنند، بسیار کمتر از افرادی است که در رژیمهای غذایی خود از چربیهای ترانس یا اسید میریستیک و لوریک مصرف میکنند. مطالعهی منتشرشده در یک مجله در سال ۲۰۱۱ به این نتیجه رسید که گنجاندن مغزها در رژیم غذایی طی ۱۲ هفته، بدون اینکه سبب افزایش وزن شود، منجر به بهبود کیفیت رژیم غذایی شد.

اندامهایی که به شکل سیب هستند، بیشتر درگیر مقاومت انسولین میشوند و البته، بیشتر هم به فشار خون بالا، کلسترول بالا، بیماری تخمدان پلیکیستیک، ناباروری و دیابت مبتلا میشوند. به بیانی دیگر، هرچه وزن بدن بیشتر شود (البته اضافه وزن منظور است)، کلسترول های بد خون بیشتر شده و کلسترول خوب خون کمتر میشوند. این نوشیدنی حاوی املاح معدنی مفید ضروری است و علاوه بر آبرسانی، ویتامین های از دست رفته ی بدن را تامین می کند.

بهعنوان مثال ریشهی زنجبیل برای دستگاه گوارش مفید است. یک ماده معدنی مفید و ضروری برای بدن که برای درمان زخمها و بهبود عملکرد ایمنی بدن ضروری است. یکی از سادهترین راهها گرفتن یک توپ ورزشی بزرگ و شروع با ۵۰ کرانچ روزانه است. این آنزیم برای هضم غذاهای چرب مانند محصولات لبنی، آجیل، روغن، تخم مرغ و گوشت مورد نیاز است. غذاهای طبیعی مانند میوه ها، سبزیجات و غلات سبوس دار پر از آنتی اکسیدان هایی هستند که خواص ضدالتهابی دارند و از جمع شدن چربی ها در شکم جلوگیری می کنند.

چربی شکم با التهاب و ورم ارتباط دارد، بنابراین اگر غذاهای فرآوری شده زیادی بخورید، قابلیت کاهش چربی شکم در بدن تان پائین می آید.» غذاهای طبیعی مانند میوه ها، سبزیجات و غلات سبوس دار پر از آنتی اکسیدان هایی هستند که خواص ضدالتهابی دارند و از جمع شدن چربی ها در شکم جلوگیری می کنند. شما غذاهای فرآوری شده زیادی می خورید. در تحقیقی که در مجله “پزشکی و علم در ورزش ها و تمرین” مشخص شد افرادی که روند ورزشی فشرده و سنگین دارند، بیشتر از افرادی که برنامه ورزشی سبکی دارند، چربی شکم آب می کنند.

کرفس و لیمو هر دو کالری و کربوهیدرات کمی دارند، اما فیبر آنها بالا است. اگر به هر دلیلی دچار سردردهای ناشی از کم آبی شده باشید، می توانید با نوشیدن آب نارگیل تا حد زیادی این مشکل را برطرف کنید. تشخیص سطح خطرناک تری گلیسیرید خون برای هر فرد با بررسیها و معاینات کامل توسط پزشک انجام میشود. اگر چه یک رژیم غذایی با چربی بالا می تواند سطح تری گلیسیرید را افزایش دهد، یک رژیم کم چربی نیز می تواند آن را پایین نگه دارد. اگر هدف شما آب کردن چربی شکم و پهلو است و به دنبال لاغری موضعی هستید احتمالا کار آسانی را در پیش رو نخواهید داشت، در واقع آب کردن شکم و پهلو به سادگی گرفتن یک رژیم محدود از کالری و دریافت چند مکمل غذایی نیست و باید بدانید که لاغری موضعی به همین سادگی امکان پذیر نیست.

در حالت ایدهآل، این ورزش ترکیبی از تمرینات مقاومتی و قلبی -عروقی خواهد بود البته لزومی ندارد که اینطور باشد. این تمرینات شما را آمادهتر و قویتر میکند و شما را در مسیر کاهش چربی شکم قرار میدهد. دکتر گریفین توضیح میدهد: من همیشه به بیمارانم پیشنهاد میکنم علاوه بر تمرینات هوازی (تمرینات تناوبی با شدت بالا بهترین است) روی انجام تمرینات شکمی نیز تمرکز کنند. این نوع دیابت به دیابت بزرگسالان نیز معروف است. عملکرد کاهش چربی در بدن چگونه است؟ چاقی شکم معمولاً روی عملکرد قلب، ریه ها، کبد و سایر اندامهای شما تأثیر میگذارد. اگر کبد فردی دارای ۵ تا ۱۰ درصد چربی باشد بدین معنی است که وی داری کبد چرب است.

همچنین بسیاری از افراد می خواهند بدانند که آیا پنیر برای آنها بد است یا خیر؟ زیرا این همان چربی است که اندامهای شما را احاطه کرده است. در این مقاله، چند نوشیدنی سالم و گوارا را به شما پیشنهاد می کنیم که علاوه بر لذت نوشیدن آنها،سلامت و زیبایی اندام شما نیز حفظ خواهد شد و خبر خوش اینکه، حتی موجب کاهش وزن و خوش فرم شدن شکم نیز می شوند. همانطور که چربی بدن شما کاهش مییابد در نهایت چربی شکم شما نیز کم خواهد شد.

آب نارگیل یک نوشیدنی کم کالری است که حجم زیادی داشته و برای مدت طولانی تری شما را سیر نگه می دارد. جکسون میگوید: نتایج تحقیق روشن است که شما باید یک تا ۵درصد از وزن بدن خود را در هفته از دست بدهید. ورزش مقاومت در برابر انسولین را که قند خون را پایین می آورد، کم می کند. ژنتیک افزایش سن و سال: با بالا رفتن سن و سال، سلولهای بدن ما مقاومت بیشتری در برابر انسولین پیدا میکنند. منیزیوم نیز موجب افزایش میزان سروتونین می شود و به این طریق، افسردگی را از بین می برد. با کاهش میزان چربیهای اشباع شده در بدن شاهد بهبود خلقوخو در فرد نیز خواهیم بود.

• بی تحرکی. افزایش ملایم میزان تحرک بدنی در زندگی روزمره خود میتواند در بالا بردن اندک میزان HDL خون مؤثر باشد. در چنین مواردی ممکن است پزشک داروهایی برایتان تجویز کند که به افزایش HDL و کاهش سایر چربیهای مضر شما کمک میکند. فلاونوئیدها بیشتر در بیرونیترین پوست پیاز یافت میشوند، بنابراین بهتر است که بیش از حد پوست پیاز را نگیرید؛ چون با این کار بیشتر فلاونوئیدهای آن را دور میریزید. شاید به همین خاطر یکی از مهمترین سوالات در نظر اغلب افراد این است که آیا میتوان به آب کردن چربی دور شکم و پهلوها به صورت موضعی امیدوار بود بدون اینکه سایر قسمتهای بدن مثل صورت یا باسن و بازوها آب شوند؟

دیدگاهتان را بنویسید