لوازم یدکی تفال در تبریز

نکته جالب دیگر این است که شما ضمن برخورداری از آخرین اطلاعات مربوط به محصولات و تخفیفات مربوطه، از نظرات مشتریان راجع به هر کالا آگاه شده و برترین محصولات از دید مشتریان را خواهید دانست که در این صورت فروش و موفقیتتان تضمین شده خواهد بود! چشمه گرم یا به زبان محلی ایسی بولاق هم یکی دیگر از جاذبههای توریستی مراغه است که به دلیل دارابودن خواص طبی و درمانی، همه ساله عده بسیاری از مسافران را به سوی خود میکشاند و موجب بهوجودآمدن رونق اقتصادی در این منطقه شده است. چشمه های باداب سورت دومین میراث طبیعی ایران بعد از کوه دماوند است که توسط میراث طبیعی ایران به ثبت رسیده اند.

فرش آذرشهر در تمامی نقاط ایران معروف است. فاصله مراغه تا تبریز ۱۳۵ کیلومتر است. دسترسی به چشمهها و محدوده بولاغلار از داخل شهر نیر صورت میگیرد و وجود جاده شهید دادمان که از گردنه حیران آغاز میشود و تا شهر نیر ادامه مییابد یک قابلیت بسیار مهم و به عنوان محور اصلی دسترسی به محدوده مطرح است. دالان اول که به یک تالار کوچک به ابعاد ۱۲×۱۰ متر و ارتفاع ۴ متر ختم میشود. دالان متصل به دهلیز چند متر طول دارد و به تالار اصلی غار باز میشود. روستای ییلاقی چلی سفلی یک روستای زیبا و خوش آب و هوا می باشد که دیدنی های بسیار زیادی دارد که از جمله مهم ترین آن ها آبشار چلی می باشد.

حال مقصود از سفر، هر چه باشد، تاریخ یا جغرافیا، جاذبههای گردشگری یا حتی سوغاتیهای منحصربهفرد؛ مراغه، باغ شهر ایران، میتواند گزینه خوبی برای یک سفر بهیادماندنی باشد. هر مسافری بهراحتی میتواند از موهبت سفر به مراغه بهره ببرد. چشمه های آبگرم در تمامی دنیا از جاذبه های مهم گردشگری سلامت به حساب می آیند و باعث شده است تا سالانه تعداد زیادی گردشگر به این منطقه سرازیر شوند تا از این چشمه ها بهره ببرند.

اما ویژگیهای این چشمه همینها نیست. اما اگر از ترجیح میدهید در زمانی سفر کنید که هوا کاملا گرم و مطبوع باشد و نیازی به لباس گرم نداشته باشید بهتر است در روزهای گرم تابستان را در نظر داشته باشید. در آن زمان، رصدخانه مراغه بهقدری در جهان پرآوازه بود که امپراطور چین برای الگوگرفتن از آن، به شهر مراغه سفر کرده است. این کلیسای کوچک که در کنار روستای بارون از توابع شهرستان ماکو قرار دارد، نقش مهمی در تاریخ مذهب کاتولیک و تعلیم و تربیت اسقفهای نامداری چون هوانس زور زورتسی داشت.

سنندج – ايرنا – چشمه ي جوشان قُل واقع در 3 کيلومتري سروآباد و جزء طبيعت روستاي دورود روبروي شهرستان سروآباد يکي از جاذبه هاي گردشگري اين شهرستان است. در جنوبغرب روستای کولوانا ؛ چشمه های تراورتن ساز خطی ( در چند ردیف ) بوضوح مشاهده میگردد. قدمت این شهر به دوران قبل از اسلام باز میگردد و یکی از شهرهای آباد و باشکوه ایران در همه دورههای تاریخ به شمار میرود. مهر، دینی مربوط به ایران باستان بود و پرستش خورشید از ارکان اصلی آن به شمار میرفت.

مراغه، باغ شهر ایران و پایتخت نجوم جهان اسلام، جزو ۱۰ شهر کهن کشور به شمار میآید. مراغه از نظر قدمت و جاذبههای خاص طبیعی خود، برای ماجراجویان، مقصدی مطلوب به شمار میرود. کشور ایران هم که به کشور چهار فصل شهرت دارد، در هر زمانی از سال میتواند پاسخگوی نیازهای افراد مختلف باشد. این محل تاریخی، نزد افراد محلی، با نامهای امامزاده معصوم مراغهای، خانقاه، اجاق و اولیا شناخته میشود. همین درمان را می توان در مورد افراد معتاد به نمک ، کافئین و نیکوتین نیز گفت.

مردم آذر شهر بیش تر به داد و ستد، سوداگری، پیشه وری و پاره ای از کارهای تولیدی و بازرگانی و خدمات دولتی اشتغال دارند. مردم مراغه به زبان ترکی آذری صحبت میکنند، البته برخی از اهالی این شهر که مسیحی هم هستند، به زبان ارمنی سخن میگویند. آب گازدار ، که برای کلیه ها بسیار مفید است ، با درختان سر به فلک کشیده کوه ها منظره ای شگفت انگیز ایجاد می کند. پیچیدن صدای باد در لابهلای برگ درختان و باغهای شهر، آرامش عجیبی را در دل هر رهگذری پدید میآورد. یکی دیگر از آثار تاریخی این شهر، مزارهای پنجگانه است.

در این منطقه گورستانی یافت شده است که قدمت آن به عصر آهن میرسد و معبدی در زیر یکی از گورستانهای تاریخی آن قرار دارد که قسمتهایی از آن باستانشناسی شده است، اما بخشهایی نیز همچنان در دل خاک مدفون ماندهاند. کهنشهر مراغه جزو معدود شهرهای ایران است که ناحیه کوهستانی و جلگهای را توأمان دارد. بعدها هلاکوخان نوه چنگیزخان مغول نیز، پس از بهدستگرفتن فرماندهی اردوی غرب در سپاه مغولان، به تصرف بخشهای شرقی ایران اقدام کرد و توانست با شکست خلیفه عباسی در بغداد، قلمرو عباسیان را نیز، به تصرف خود درآورد. قدمت این بنا به دوران اشکانیان میرسد.

دالان پنجم ۴۰ متر طول دارد و به دهانه فرعی غار میرسد. دالان سوم به یک تالار به ابعاد ۲۵×۲۰ متر میرسد. این مجتمع دارای استخر بزرگی به مساحت 288 متر مربع با عمق 120­140 سانتی متر٬ تعداد 6 دوش انفرادی اجباری با دیوارهای کوتاه قوسی شکل16 ٬ دوش عمومی در مقابل دوشهای انفرادی٬ سونای خشک و بخار هر کدام یک واحد6 ٬ واحد جکوزی در قسمت غربی استخر٬ خدمات پزشکی و درمانی و پارکینگ به عنوان دومین آبگرم شهر سرعین محسوب میشوداز آبگرم بش باجلارکه به لحاظ گنجایش دومین آبگرم شهر سرعین محسوب میشود برای درمان بیماریهای عمومی و تسکین دردهای عصبی و مفصلی استفاده میشود.

مراغه شهر چشمههای جوشان سرد و گرم با خواص درمانی بسیار است. از مشهورترین جاذبههای سرعین چشمههای آب گرم آن است که سالها با بیتوجهیهای مسئولان به روشی سنتی و بدور از اصول بهداشتی نگهداری میشد که خوشبختانه طی سالهای اخیر توجهات ویژهای به آن شده و زمینه استفاده هرچه بهتر مردم از آن فراهم شده است. ۱-بادام تلخ یا آجی بادام که مصرف دارویی دارد. در کف تالار، علاوه بر تخته سنگهای ریزشی، دو گودال خشک آب وجود دارد. به علاوه اینکه پسوند نام خانوادگی اغلب اهالی شهرستان تیران طهرانی است. آذَرْشَهْرْ (توفارقان یا دِهْخوارْقانْ) یکی از شهرهای غربی استان آذربایجان شرقی و مرکز شهرستان آذرشهر است.

رودهای دائمی آیدوغموش و قوری چای و چند رود فصلی در این شهرستان جریان دارد. این رشته کوه، در شمال شهر مراغه واقع شده و بلندترین قله آن جام نام دارد. در وسط این تالار تودهای لاشه سنگ هست که روی آنها تعدادی استخوان جانوران بزرگ ریخته شده است؛ احتمالاً جانورانی که این استخوانها متعلق به آنها بودهاند، به وسیله غارنشینان شکار شده و به مصرف خوراک آنها رسیده اند. گودال سمت راست ۱ متر عمق دارد و احتمالاً آب مورد نیاز غارنشینان را تأمین میکرده است. دالان دوم به ابعاد ۱۵×۲ متر و ارتفاع ۲ متر. رودخانه صوفیچای که از کوههای سهند سرچشمه میگیرد، با عبور خود از شهر مراغه، خونی تازه به کالبد طبیعت میبخشد.

دیدگاهتان را بنویسید