معرفی بازی Green Hell (جهنم سبز) ؛ بقا در جنگل به شیوه نوین

مراحل رویش : توده های جنگلی در شرایط طبیعی مراحل مختلف تحول و تکامل رویشی و سنی را می گذرانند . در آنزمان دنیای عرب در بن بست عظیمی قرارداشته و چینائی ها قسمت اعظم ایران شرقی را رسما ضم امپراطوری خویش میسازند. در عین زمان ارتش دیگری بطرف خراسان اعزام میکند که از آن ببعد نام مشهورحصص شمالشرقی فلات ایران میشود. او ایشان را غیرمعتمد و دزد صفت توصیف میکند. باری روز دوشنبه سیام بهمن (۲۹ ذی الحجه) سید جمال با پسر خود و با یک نوکر از تهران بیرون رفت و دههٔ عاشورا را در قم میبود، تا سپس دوباره بازگشت.

اگرتشخیص اولی درست باشد، سرزمین کاوجوتواشاره به سرزمین زابلستان دارد، یک ناحیه بین کندهار و کابل که از منابع اولیه اسلامی معلوم است. درتشخیص این ناحیه با زابلستان علاقمندی بزرگی وجود دارد، بخصوص زایرچینائی میگوید تعداد زیاد مردم اینجا معبودی را عبادت میکنند که بنام چو یا چونا یاد میشود. بودیستهای منطقه عمدتا شاخه مهایانه را تعقیب میکنند اما زایر میافزاید که دراینجا معابد زیادی برای عبادت خدایان هندو وجود دارد. بعضی از آنها بودیست (مهایانه) اند؛ دیگران خدایان هندو را می پرستیدند. مطابق چینائی دراینجا تعداد زیاد صومعه های بودیستی وجود دارد که همه مهایانه بوده وشاه نیزیک بودیست ملتهب میباشد.

دراینجا بعضی معابدی غیربودیستی (هندوئی) نیزوجود دارد. دراینجا مردمان درطوایف تنظیم بوده، دربین کوههای بلند زندگی داشته و سرزمین آنها بخاطرگوسفندان و اسپ های بزرگ ایشان مشهوراست. زایر میافزاید که دراینجا خدا ازشمال یعنی از جیابیشی معرفی شده و تمام مردم بعضا ازدوردست ها سالی یکباربه قله کوه آمده، طلا، نقره ودیگراشیای گرانبها، گوسفند، اسپ ها و حیوانات دیگرهدیه میکنند. لذا زایر از طریق بدخشان (بودوچانگنا) گذشته و به چین برمیگردد. برای رسیدن به این نقطه بعد از راندن در جاده قلعه و رسیدن به هتل بابک، باید وارد مسیر فرعی در سمت راست جاده بشوید.

این کلیسا در جنوب شرقی آینالو واقع شده است و باید با پای پیاده بهسراغ آن بروید. همه اینها به احساس گم شدن، سردرگمی، عدم کنترل، در بیت، فاقد حس هویت می افزاید اینکه من آتش سوزی جنگل های آمازون باید زنده باشم، آگاه باشم، یک فرد، بخشی از کل، که من باید از هیچی ظهور کنم، که خلاء باید فقط به چیزها، بلکه برای من زایمان نمی کرد بسیاری از مردم متقاعد شده بودند که از طریق اجتماع، گناهان شرارت یکسان هستند اگر متخصص گوارش بیوپسی کشف انسان های اولیه زنده در جنگل امازون انجام قبیله های بدوی امازون دهد، التهاب در روده مشاهده می شود.

بعد از شاهرود با طی مسافت حدود ۵۰ کیلومتر به جنگل ابر میرسید. اگرچه جواب این سوال واضح است، ولی دلایل زیادی وجود دارد که ما را مجاب به رفتن به جنگل ابر میکند. جنگل ابر طبیعتی زیبا و سحر انگیز در روستایی به همین نام در شهرستان شاهرود دارد. میا دختر زبانشناسی است که قصد دارد با مردم بومی شهر Yabahuca ارتباط برقرار کرده و آنها را بیشتر بشناسد. اگر از تهران یا شهرهای دیگر قصد سفر به جنگل ارسباران را دارید میتوانید با خرید اینترنتی بلیط هواپیما ارزان به تبریز بروید و سپس از این شهر و از طریق اوتومبیل به کلیبر و از آنجا به این جنگلها بروید.

همچنین شنا، قایقسواری، موتورسواری، جت اسکی، پاراگلایدر و پاراسل از بازیهای آبی بخش ساحلی جنگل هستند. برخی نیز عقیده داشتند که آب این یخ ها و برف ها شفا بخش است. چینائی ها موافقه نموده و فیروز به ایران شرقی برمیگردد، جائیکه او شاید بطور موقتی حتی یک حاکمیت را در جریان خلافت پرهرج و مرج سیاسی پسر کاکا و داماد محمد، “علی بن ابی طالب” (651- 61 م) تشکیل میدهد. دراوایل سده هفتم، وقتی سوانژنگ و پیروانش ازکوههای افغانستان عبورمیکردند، ساسانیان درمقابله با یفتلیها و ترکها برای تسلط کناره های شمالشرقی فلات ایران قرارداشتند.

باوجودیکه سوانژنگ به ساسانیان اشاره نمیکند، با اطمینان میتوان فرض کرد، وقتی اوجائی را دیده که حالا افغانستان نامیده میشود، قسمت اعظم جنوب وغرب آن هنوزتوسط حاکمان ساسانی اداره میشود. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان بیان کرد: این آتشسوزیها در شهرستانهای مینودشت، گالیکش و کلاله روی داده که با حضور نیروهای امدادی، منابع طبیعی، گروههای مردمی و سپاه کاملاً مهار و در حال اطفا است. گلستان باعث نام یکی از این استان ها رنگ و بوی جنگل بگیرد.

جنگل های بارانی آمازون. جنگلهای آمازون علاوه بر برزیل در کشورهایی مانند اکوادور، گویان، کلمبیا، ونزوئلا و بولیوی نیز امتداد دارد. جنگل های ارسباران به عنوان بزرگ ترین پهنه جنگلی آذربایجان شرقی با ۱۶۴ هزار هکتار وسعت در محدوده شهرستان های ورزقان، اهر، کلیبر و خداآفرین قرار دارد. آمازون بزرگ ترین جنگل بارانی کره زمین است. هراز، یکی از راه های ارتباطی آمل از معروف ترین جاده های شمالی بعد از جاده چالوس است که شما می توانید از بی شمار جاذبه های طبیعی و چشم نواز آن بهره مند گردید. بآنهم عربها بزودی یکمقدار پیروزی قابل توجه حاصل می کنند.

آنها با انجام چنین عملی بزودی با قدرت صعودی تبتی ها مواجه میشوند که دراوایل سده هفتم یک امپراطوری ایجاد کرده بودند که برای چندین سال توانستند بخاطر کنترول راه ابریشم با چینائی ها رقابت کنند. زیرا ترکهای آسیای میانه بمقابل آنها برخاسته و آنها را مجبورمیسازند که ازطریق کوهها دوباره به چین عقب نشینی کنند. چینائی از کاوجوتو بطرف شمال سفرکرده و به ناحیه فولیشیساتنگنا میرسد که پایتخت آن هوبینا است. بآنهم دراول، چینائی ها ثابت میکنند که قویتراند. سوانژنگ میگوید که شهر و ناحیه متروک شده و گنبد ها و صومعه ها مخروبه شده اند. یکی از امکانات تفریحی فرحبخش که در جنگل النگدره ایجاد کردهاند، وجود فضایی برای ورزش و بازی کودکان است که با مراجعه به آنها میتوانید برای کودک و حتی دیگر اعضای خانوادهتان، تجربهای تکرارنشدنی را به دست آورید.

زمانبر بودن فرایند: از آنجایی که الگوریتم جنگل تصادفی میتواند مجموعهای از دادههای بزرگ را مدیریت کند، پیشبینیهای دقیقتری نیز ارائه میکند؛ اما بهدلیل محاسبه دادهها برای هر درخت تصمیمگیری، فرایند آهستهای محسوب میشود. همونطور که خدمت تون عرض کردم بازی کتاب جنگل : فرار موگلی The Jungle Book: Mowgli’s Run برای اندروید و iOS منتشر شده اما گویا فعلا نسخه ویندوزی این بازی ساخته نشده . آمازون بزرگترین جنگل بارانی جهانی است که در شمال آمریکای جنوبی قرار دارد. این آبشار بیش از 20 متر ارتفاع دارد و به دلیل اینکه در ارتفاع 1980 متری از سطح دریا قرار دارد، همواره آب و هوای دلنشین و خنکل در منطقه حاکم بوده و برای اتراق هم گزینه ای جذاب خواهد بود.

یک مجموعه کامل و بی نقص که چند المان شگفت انگیز را یک جا باهم دارد. این ناحیه در زین الاخبار گردیزی چند جا به شکل گویان آمده که بعضآ بدون نقطه و نیز به صورت (گوان) هم ثبت شدهاست، آنهم بعضآ به جوین بادغیس و بعضآ هم به جوین سیستان ارتباط داده شدهاست.جوند در واقع بزرگترین ولسوالی بادغیس است که در جنوب شرق این ولایت قرار گرفتهاست. این ها به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از تولید کننده گان استفاده میکنند که دارای اقسام ذیل می باشند. درجنوبغرب پایتخت ناحیه، سوانژنگ ساحه سیلو(هده فعلی) و گنبد مشهوری را دیدن میکند که دارای استخوان- جمجمه بودا است.

درخارج هند، زایرچینائی داخل کاوجوتو میشود که دارای دو پایتخت هیکسینا و هیسالو است. با ادامه بشرق نگاراهارا، چینائی به گندهارا و پایتخت آن پشاور(بولوشابولو) میرسد. اولین تماس ها بین حاکمان اعراب ایران شرقی و چینائی ها زمانی رخ میدهد که پسر یزدگرد سوم به چین فرار نموده و خواستار پشتیبانی بمقابل اعراب میشود. بازهم مردمان محلی زیاد مورد توجه زایر چینائی قرارنمیگیرد. زایر با تاسف مشاهده میکند که ستوپه ها ترک شده و درحالت مخروبه قراردارند. من با این ایده آل ها به عنوان عضوی از این اجتماع زندگی خواهم کرد.

دمای سالانه بسته به مکان و فصل از منفی ۳۰ درجه سانتیگراد سرما تا ۳۰ درجه سانتیگراد متغیر است. غارهای دستکند یا کافرکلی آمل در منطقه ای بسیار خوش آب و هوا و دلنشین قرار دارند که به لطف این موضوع، در فصل بهار و تابستان همواره گردشگران بسیاری را در منطقه مشاهده می کنیم. آنطور که رادیو گفتگو منتشر کرده، به گفته یکی از فعالان محیط زیست، نگاه درآمدزایی به جنگل و اجرای طرحهای توسعه اقتصادی ناپایدار در جنگلها یکی از آسیبهاست و به عنوان مثال، فقط در شهر ساری ۲۵۰ مجوز معدنکاری صادر شده است که متاسفانه در امتداد جادههای شمالی مانند هراز، فیروزکوه و چالوس و به ویژه جادههای فرعی شاهدیم که به اسم معدنکاری در پرشیبترین نقاط کوهستان پوشش جنگلی را با لودر برداشت میکنند درصورتیکه معدنی در کار نیست.

وجود فرودگاه در شهر رامسر، و جنگل در شهرستان رامسر در غرب مازندران از دیگر ویژگیهای این منطقه محسوب میشود. آنها کوتل پولوسینا در هندوکش را پیموده و داخل ناحیۀ انتالوفو میشود که حالا اندراب خوانده میشود، در جانب شمال کوتل خاواک. حد اقل یک ناحیه درجنوب هندوکش بواسطه یک شهزاده ترک (فولیشی ساتنگنا) اداره میشده است. ترکیب این اقالیم متفاوت و متضاد در یک منطقه کوچک جغرافیایی، در جهان کمنظیر است. بدون شک می توان اذعان داشت که یادگیری یک زبان جدید یعنی ورود به دنیایی متفاوت با فرصت هایی نو در عرصه های مختلفی مانند تجارت، تحصیل، فرهنگ و موفقیت.

دیدگاهتان را بنویسید