چربی بدن هنگام کاهش وزن کجا میرود؟

برای اهداف سلامتی، چربی احشایی بدترین نوع است. همه ما میدانیم که قند برای ما خوب نیست اما میتواند از کاهش چربی شکم جلوگیری کند. در تحقیقی مشخص شد افرادی که روند ورزشی فشرده و سنگین دارند، بیشتر از افرادی که برنامه ورزشی سبکی دارند، چربی شکم آب می کنند. جسی میلبرن، مربی تناسب اندام/تغذیه توضیح میدهد که سوزاندن کالری بیشتر از آنچه که میخورید بهعنوان کسری کالری شناخته میشود و شما نمیتوانید بدون کسری کالری چربی بسوزانید.

انجام ورزش منظم هوازی یک راه مهم برای مبارزه با کلسترول بالا است .همچنین داشتن رژیم غذایی با چربی های اشباع کم، حفظ وزن طبیعی و عدم استعمال دخانیات نیز درمان این بیماری مفید هستند. با مصرف گوجهفرنگی برای مدت طولانی احساس سیری خواهید کرد. گوجهفرنگی از آن جا که منبع خوبی از ویتامین C است برای سلامتی بسیار مفید است. سپس انسولین مسئول انتقال گلوکز به سلولهای شما برای استفاده در انرژی است.

سپس قند در کبد به گلیکوژن تبدیل و در نهایت بهعنوان چربی ذخیره میشود. زنها نسبت به مردها استعداد بیشتری در ذخیره چربی در رانها، دارند، زیرا هورمون استروژن در آنها چربیهای زیرپوستی را افزایش میدهد.پس از یائسگی، بدن تمایل بیشتری به ذخیره چربیهای احشایی در نواحی دور شکم پیدا میکند. برای اینکه بفهمید سایز درست را گرفتهاید، حلقه را روبروی خود بگیرید. موز: برای کاهش وزن فقط موز بخورید. مسئله این است که خلاص شدن از چربی های دور شکم چیزی مهمتر از فقط زیبایی است. برای آب کردن چربی شکم و پهلو به صورت امن، بانوان باید به یک برنامهی بلند مدت شامل ترکیب رژیم غذایی سالم و ورزشهای لاغری شکم ساده پایبند باشند.

شما می توانید یک جگر کم قند یا بدون قند (مارمولک زردآلو یا مارمالاد نارنجی) به عنوان پایه لعاب خود استفاده کنید و یا به سادگی آن را به عنوان یک جایگزین برای ترشحات شیرین در دستورالعمل استفاده کنید. آیا تجمع چربیها در نواحی دور شکم یک مسأله ژنتیکی است؟ مردها چربیهای زیرپوستی کمتری دارند و هنگامی که چاق میشوند، چربیهایشان از نوع احشایی است و به طور معمول، از شکم و نواحی دور آن چاق میشوند. به طور معمول بین ۵ تا ۱۲ درصد افرادی که کبد چرب دارند به سیروز کبدی دچار میشوند.

افراديکه ميزان اسيدهای چرب ترانس ذخيره شده در بدن انها بيشتر است ، 40% بيشتر در معرض ابتلا به سرطان سينه قرار دارند . جذب کلسترول در روده یک فرآیند فیزیولوژیکی قابل توجه است که برای انتقال کلسترول شیلومیکرون به کبد ، که در حفظ هموستاز چربی نقش دارد، کاربرد دارد. وقتی اشتیاق و علاقه شما برای صرف نوعی غذا به اوج میرسد، اگر کمی در برابر آن مقاومت کنید، طبق معمولً از میزان هوش و اشتیاق شما کاسته خواهد شد.

گرولر میگوید: این کار به مدیریت گرسنگی، افزایش انرژی، افزایش متابولیسم و هضم غذا کمک میکند. فراموش نکنید که با انجام دادن کرانچهای جانبی، روی عضلات مورب پهلو کار کنید. به نقل از هلث، ناامید نشوید از دست دادن چربی شکم امکانپذیر است و با ۱۲ نکته ذیل چربی شکم را از بین ببرید. متخصص از رگ ساعد یا پشت دست خون میگیرد. ۳-از جمله گیاهان دارویی در درمان فشارخون ، گیاه استویا است که دارای اثرات کاهندگی فشار خون می باشد. مطالعات علمی ثابت کرده اند که آب نارگیل تاثیر بسیار زیادی در تثبیت فشار خون دارد، فشار سیستولیک (انقباض قلب) را تا ۷۱ درصد کاهش داده و فشار انبساط قلب را تا ۲۹ درصد افزایش می دهد.

آن را جایگزین داروهای کاهنده چربی خون می کنند و برخی دیگر به گمان اینکه آبغوره لاغر کننده است و از چربی. برای کاهش چربی موجود در بدن هر 500 گرم چربی معادل 3500 کالری خواهد بود. برای رفع این مشکل قبل از پخت بهتر است به تکه های کوچکی تبدیل کنیم و اجازه دهیم با چربی های اضافی دورش کاملا بپزد و سرو آن اگر همراه با مقداری زیره و فلفل و یا آبلیمو باشد هضم راحتی را خواهید داشت.

یکی از نگرانیهای مشترک در بین خانمها و آقایان، تجمع چربی ها در نواحی اطراف شکم است که ظاهراً با افزایش سن و سال نیز بیشتر میشود. اما روشهایی مناسب برای از بین بردن این نگرانیها وجود دارد. وی میگوید: «درست مانند استرس، خواب ناکافی میتواند مشکل مضاعفی برای افزایش چربی شکم باشد؛ خواب کمتر از ۷ تا ۹ ساعت توصیهشده در شب میتواند منجر به اشتهای غذایی پرکالری در طول روز شود، بهویژه کربوهیدراتها که میتواند به ما کمک کند با انرژی بیدار شویم.

دانه های غلات، حاوی منگنز می باشند که می توانند از عروق کرونر جلوگیری کنند.غلات می تواند در برابر افزایش چاقی و در کنترل چربی خون تاثیر داشته باشد.بهتر است که بیماران کلسترول بالا، مرتبا غلات بخورند تا شرایطشان بهبود یابد. انجام فعالیتهای زیر در بهبود و درمان این بیماری موثر است. برای جلوگیری از تجمع چربیها در این نواحی، به میزان گلایسمیک کربوهیدراتها توجه کنید. غذاهای تخمیر شده دارای مقادیر زیادی پروبیوتیک برای کمک به فلور طبیعی روده (موجودات ریزی که در مجراهای گوارشی انسان و دیگر حیوانات یافت میشوند) هستند.

این نوشیدنی علاوه بر تناسب اندام، موجب بهبود روحیه و رفع مشکلات گوارشی خواهد شد. تحقیقات نشان میده که افراد مبتلا به بیماری کبد چرب که گردو میخورند آزمایشات عملکرد کبد را بهبود بخشیده اند. اسید معده آمیلاز را از بین می برد . ویرجینیا گرولر، مربی بهداشت جامع توضیح داد: بهترین راه برای از بین بردن سریع چربی شکم، تنظیم قند خون با خوردن پروتئین و چربی با کیفیت بالا مانند گوشت گاو تغذیه شده با علف، ماهی آزاد صید شده، کره حاصل از شیر گاوهایی با رژیم غذایی پر علف و روغن زیتون است.

ماست حاوی پروتئین، کلسیم و پروبیوتیک است؛ از این رو، یکی از بهترین خوراکیهایی است که میتوانید برای کاهش وزن و بهبود سلامت خود مصرف کنید. این روش سنتی چینی با افزایش جریان خون به ترمیم سلولها و بهبود متابولیسم کمک کرده و موجب دفع چربیها میشود. افزایش LDL در خون می تواند باعث باریک و سخت شدن رگ های تغذیه کننده ی قلب و مغز و به دنبال آن بروز بیماری های قلبی و مغزی شود. لذا با فعالیت بدنی و نیز اصلاح نسبی تغذیه خواهید توانست هر هفته 500 تا 1000 گرم از چربی خود را بسوزانید حتی بدون رژیم های سخت غذایی.

دیدگاهتان را بنویسید