10 جنگل زیبای جهان

این دسته از افراد، از حضور در پارک جنگلی سراوان لذت خواهند برد زیرا، آلاچیق، سرویس بهداشتی و هر آنچه که یک اسکان معقول میطلبد، در این پارک فراهم آورده شده است. پارک جنگلی سراوان به عنوان یکی از مجموعه های طبیعی استان گیلان دارای گونه های متنوع گیاهی و جانوری است که دیدن آن خالی از لطف نمیباشد . این مجموعه سالانه میزبان خیل عظیمی از جمعیت است که برای بهره بردن از طبیعت زیبا و آب و هوای مناسب آن ، خود را به این منطقه میرسانند.

مساحت جنگل های آمازون ۵ میلیون و پانصد هزار کیلومتر مربع است که ۲ برابر مساحت کشور آرژانتین است.۵. بستر این رودخانه بسیار عریض و طویل است و از نظر درازا یکی از طولانیترین رودخانههای جهان است که بین ۶.۲ و ۶.۷ هزار کیلومتر درازی دارد اما آمازون تنها بزرگترین رودخانه جهان نیست بلکه بزرگترین و شگفت انگیز ترین خانه حیات وحش و طبیعت دست نخورده دنیاست. اگر انبوه درختان به تنهایی حس زیبایی شناسی شما را ارضا نمیکند، شاید بد نباشد بدانید، دو رودخانه سفید و سیاه رود از پارک جنگلی سراوان عبور میکنند. علاوه بر امکان اسکان در خود پارک و هتلهای ذکر شده، انبوه سوئیت و منزل روستایی در دسترس شما خواهد بود.

گاهی میتوان بهترین ربانار یا دوغ محلی را از دستان، دست فروشانی که در میان انبوه درختان سربه فلک کشیده این جنگل نشستهاند خریداری کرد. آنـها بزودی بیرون رانده شده و بواسطه حاکمان محلی تعویض مـیشوند، اما درون زمان معاویـه (661- 80 م) اولین خلیفه اموی، اعراب باز ساحه را اشغال مـیکند. همه جا از آدم و دواب پر بود، در بیرون برای ما حجرهٔ خوب پیدا شد. بآنهم درسالیان آخریکتعداد زیاد متن های نوشتاری در بکتریان باعث روشن شدن شمال هندوکش شده است. نزدیکی به شهر رشت و همچنین قرار گرفتن در جاده ای باکیفیت مناسب و سراسری ، موجب شده است تا این پارک هم در زمره مهم ترین و پر رفت و آمد ترین پارک های کشور قرار گیرد .

هر ساله بیش از 56 هزار مایل مربع از جنگل های طبیعی از بین می رود. در این صورت مقابلمان هزار و چهارصد هکتار جنگل قرار میگیرد که از نظر تنوع گیاهی و جانوری بی نظیر است، چشمانداز محسورکنندهای دارد و در یک کلام، گنجی است به جامانده از دل تاریخ که مانند یک آهن ربای غول آسا، توریست جذب میکند. کافی است هفده کیلومتر از رشت، به سمتِ غربِ جاده رشت-تهران برانیم. با خروج از شهر زیبا و بارانی رشت ، و طی کردن تنها ۱۷ کیلومتر از جاده زیبای تهران – رشت به منطقه ای زیبا برخواهیم خورد که مقصد بسیاری از گردشگران است .

پارک جنگلی سراوان متشکل از دو بخش است. پسر بچهای درحال تماشای سربازان در جریان صف آرایی سازماندهی شده بهوسیلهی ژوآو گولارت در ریو دو ژانیرو در تاریخ ۱۳ مارس سال ۱۹۶۴این وضعیت موجب از بین رفتن مشاغل روستاییان شد، راهحلهای نظامی برای حل مشکل این جهنم سبز به بنبست رسید و رژیم نتوانست بهشتی را که وعده داده بود، بنا کند. اما در انتها دوست داریم اشاره کنیم که به دلیل حضور امکانات متنوع، تقریباً نیاز به وسیله و تجهیزات خاصی ندارید، فقط از به همراه داشتن لوازم بهداشتی شخصی مطمئن شوید (در صورت نیاز، فروشگاه مجهزی نخواهید یافت).

وجود پاسگاه امنیت منطقه را تأمین کرده و نزدیکی به رشت نیز نگرانی بابت خرید وسایل مورد نیاز را از بین خواهد برد . پس باید از طریق حوزه های امنیتی که فقط دلسوز برای وطن رنج کشیده خویش باشند میتوانیم از این طریق جلوگیری از قطع بیرویه کنیم .(8 ) ناگفته نباید گذا شت که بعضی از عوامل دیگر نیز است که وضیعت جنگلات را نگهداری مینماید . از این ده راهی به لویزان و مبارک آباد و سلطنت آباد و سه راه ضرابخانه و تهران می رود که راه اصلی ده است.

این آبادی در۳ کیلومتری مشرق سلطنت آباد و ۹ کیلومتری جنوب شرقی تجریش افتاده و جز بخش حومه شمیران است. جنگل طبیعی ، جنگلی است كه بدون دخالت انسان به وجود آمده است ولی انسان به طور مستقیم یا غیر مستقیم در آن دخالت ( بهره برداری ) كرده است . در غیر اینصورت، سر و کارتان به هتلهای اطراف جنگل میافتد که از قضا، بهترین سکونتگاههای کل رشت هستند (به عنوان مثال هتل کادوس و پامچال). جنگلهای استوایی، که در امتداد خط استوا یافت میشوند، دمای بالا، فصول رشد طولانی، و مقادیر باورنکردنی از تنوع زیستی را در خود جای دادهاند.

قسمت اول، درختان کاملاً طبیعی دارد و قسمت دوم، کاشت دست انسان را در دل خود جای داده است. همین امر به همراه نزدیکی آبهای زیرزمینی به سطح سبب گشته تا در جای جای این پارک دریاچه و برکههایی تشکیل شود که نگریستن به آنها گرد و غبار از سطح روح آدمی میزداید. مقداری از اراضی این دهکده را در سال ۱۳۲۶و ۱۳۲۷ ه.ش خرد کرد و به دبیران دبیرستان فروخت. اگر میخواهید تجربهای کاملا متفاوت از سفرهای قبلی داشتهباشید، حتما به شما توصیه میکنیم که برنامه سفر به پارک جنگلی النگدره را در پاییز بچینید و از شگفتی منظرههایی که میبینید، مبهوت شوید.

پارک جنگلی النگدره محیطی مناسب برای تفریحات خانوادگی است. اگر اهل ماهیگیری باشید که نیازی به توضیح لحظات هیجان انگیز در کنار این دریاچه نیست، اگر هم اهل ماهیگیری نیستید، میتوانید ناهار را در کنار این دریاچه میل کنید و بعد از ناهار، ساعاتی را در کنار دریاچه النگدره استراحت کنید. اگر اهل ریسک و هیجان هستید ، پیشنهاد میکنیم که این لذت وصف ناشدنی را از دست ندهید . در این جنگل زیبا علاوه بر آرامش می توانید هیجان را نیز تجربه کنید . حشره کله بادامی که به نام مگس فانوسی نیز شناخته میشود، موجودی بسیار مرموز و عجیب است.

لازم به ذکر است که ایمنی اقامت شما در این پارک کاملاً تضمین شده است، زیرا پاسگاه نیروی انتظامی در همسایگی این جنگل وجود دارد و سابقه جنگل سراوان در این زمینه روشن و مقبول است. استفاده از این ترکیبات می تواند وابستگی به نفت را کاهش دهد زیرا سوخت های زیستی تنها سوخت های مایع قابل حمل تجدید پذیر هستند. در جنگل های مناطق استوایی توده های چند آشکوبه (گاهی 6-7 آشکوب) یافت می شوند. در این ده هشت خانوار زمستان نشین زندگی می کنند.

بنابر اعلام “صندوق جهانی حیات وحش”، در حدود 30 میلیون نفر در منطقه آمازون زندگی می کنند که بیش از 300 گروه بومی شامل آنها می شوند. این زیستگاه حدود یک سوم سطح زمین را پوشانده و در تمامی نواحی از زمین که امکان رشد درخت وجود دارد و میزان بارش باران در سطح مناسب باشد، ایجاد میشود. این مکان نخستین زمین جنگلی پینت بال جنگلی در شمال کشور است که حدود ۱۲۰۰ متر مربع مساحت دارد . لذت بازی پینت بال در دل جنگلهای سراوان ، چیزی است که نمیتوان به سادگی از آن گذشت . اطمینان دارم تمامی خوانندگان انتظار داشتند در صدر این فهرست نام جنگل آمازون را ببینند و بدون شك بیشتر شما نام جنگل سونداربانس را كه در صدر فهرست زیباترین جنگلهای جهان قرار گرفته نشنیدهاید.

پوشش گیاهی متنوع باعث شده تا این جنگل در تمامی فصلها قاب تصویر مخصوص به خود را داشته باشد. دین اصلی در برزیل چیست؟ اگرنه بعضی هستند که در درجهٔ اول سی سال میمانند و میمیرند و ترقی نمیکنند. اول اینکه، اگر از تهران قصد پارک جنگلی سراوان را کردهاید کارتان راحت است، کافی است جاده خروجی مربوط را پیدا کنید و به پارک برسید. منطقه سراوان به دلیل وجود توریست و بازدید کننده زیادی که به آن سفر میکنند ، دارای امکانات رفاهی و تفریحی خوبی است . قاراداغ (ارسباران) در حال حاضر بهعنوان پارک ملی شناخته میشود و تنوع جانوری زیادی نیز در آن وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید