6. مشخص ساختن نظام ارزشیابی

پارک جنگلی نمونه گردشگری میرزا کوچک خان با جنگلهای انبوه و همراه با جادهای زیبا یکی از بزرگترین پارکهای جنگلی در خاورمیانه و دومین پارک جنگلی بزرگ استان مازندران است. رامسر، عروس شهرهای ایران با زیبایی های وصف ناپذیرش در غرب استان مازندران واقع شده است و به واسطه جنگل، دریا، آبشارها و بی شمار مناطق و جاذبه های گردشگری، با استقبال زیادی برای ساخت ویلا در این منطقه روبروست. در این پست در قالب اینفوگرافیک اطلاعات جامع و مختصری از جنگل های ایران را آورده ایم. محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی نیز پس از اعلام خبر رد ثبت این میراث طبیعی کشور اظهار داشته است: ایران باید اطلاعات بیشتری در مورد این پرونده به یونسکو ارائه میکرد.

ساخت ویلا دارای پارامترهایی است که با رعایت این موارد می توانید مالک یک ساختمان ایده آل و مناسب با خواسته خود شوید.در مرحله اول جهت ساخت ویلا باید امنیت مالی داشته باشید چون برای ساخت بنای ویلایی نسبت به سایر بنا های مسکونی نیاز به هزینه بیشتر می باشد و پس از آن، انتخاب مکانی مناسب حائز اهمیت است.شمال کشور به دلیل اقلیم، آب و هوا و طبیعت بکر یکی از گزینه های پر طرفدار است. یکی از شهرهای خوش آب و هوا و دارای جنگل های انبوه در استان مازندران، بهشهر است. با توجه به ملاک های عقلانی بتواند این درس را به صورت کاربردی فرا بگیرد..

موزه ملی ایران، موزه جواهرات ملی، موزه آبگینه و سفالینه تهران، موزه رضا عباسی، موزه پول، موزه تاریخ، موزه دفاع مقدس، موزه عبرت، موزه فرش، موزه هنرهای معاصر، کاخ گلستان، باغموزه نگارستان، موزه مقدم، کاخ سعدآباد و کاخ نیاوران از برترین دیدنیهای تهران هستند که آثار هنری و تاریخ این سرزمین را به نمایش گذاشتهاند. آبگرم استراباکو در جاده هراز، ۱۱۰ کیلومتری تهران، ۵۵ کیلومتری آمل، منطقه لاریجان و در محلی به نام قلابن قرار دارد.

گرچه تهران، تمدنی کهن به قدمت هزاران سال دارد اما بیشترین آثار به یادگار مانده در این شهر از دوره قاجار است. وجود ۱۰۷۲ گونه علفی و ۹۷ گونه چوبی در این منطقه كوچك، نشانه تنوع زیستی گیاهی بسیار زیاد آن است و مهمترین مشخصه آن محسوب میشود. گونه گیاهی الیما که خوراکی محسوب می شود و خواص زیادی برای آن بر شمرده اند در این منطقه فراوان است. بی شک ساخت ویلا در این شهر بی نظیر، یک سرمایه گذاری مطمئن محسوب می شود.

همانطور که اشاره شد مازندران، نگین سبز ایران، چه از جنبه تفریحی و چه از جنبه سرمایه گذاری برای افرادی که تصمیم به ساخت ویلا دارند گزینه مورد اقبالی است. نوشهر زیبا، از شمال به آبی بی کران دریای خزر و از جنوب به رشته کوه های سرافراز البرز متصل است. در این مقاله سعی کردیم علاوه بر بیان مراحل ساخت ویلا تا حدودی شما را با مزایای ساخت ویلا در شهرهای مازندران و جاذبه های این استان آشنا کنیم.

در حال حاضر جنگل ارسباران از شرق شهرستان مشگینشهر و مغان آغاز میشود و تا شهرستان تبریز و مرند در غرب ادامه پیدا میکند و نواحی جنوبی آن با شهرستان سراب هممرز هستند. حال برای سفر به آمل با جاذبه های آن آشنا می شویم. پرداختن به موضوع ساخت ویلا با توجه به علاقه مندی و نیاز افراد از اهمیت ویژه ای برخوردار است و یکی از چالش های موجود تیم طراحی و معماری می باشد.

جنگل الیمستان از زیباترین و محبوبترین طبیعتهای ایران در سفر به شهر آمل است که در هر فصل لباس متفاوتی به تن دارد و از مقاصد گردشگری مخصوصاً برای عکاسان و از دیدنیهای شهر آمل است. در سوادکوه شما هر منطقه ای را برای اقامت انتخاب کنید بی شک از وجود طبیعت، نهایت لذت را خواهید برد. این منطقه برای مسافرانی که در تابستان از گرما کلافهاند بهترینجا است. شهر آمل از شهرهای بسیار قدیمی ایران بهشمار میرود و شامل جاذبههای تفریحی و گردشگری بسیاری است. آمل : قله دماوند، امامزاده ابراهیم، بقعه میر بزرگ مرعشی، بقعه سید میر حیدر آملی، قلعه ملک بهمن، نقش برجسته ناصرالدین شاه، پارک جنگلی میرزا کوچک خان، حرم و زائر سرا امامزاده عبدالله، پل دوازده چشمه، برج آرامگاهی متبرکه ناصرالحق، دشت لار و سد لار، مسجد آقاعباس، مسجد حاج علی کوچک، قلعه کهرود ،دهکده دیدنی الیمستان مسجد جامع آمل، امامزاده قاسم، منطقه تفریحی آب گرم لاریجان(کوهستان ، چشمه، آب معدنی)،کاروانسرای کمبوج، کاروانسرای تنگ سفید آب، قله دو برار و کوه قره داغ ، مقبره سلطان شهاب الدین، گرم رود، آبشار سر آسیاب، آبشار دو کوهک ، قلعه شیر ، یخچال دوبل سل، حمام صفوی دینان، سقانفار زرینکلا، خواجه یعقوب، آب گرم شاهندشت، منطقه تفریحی آب اسک و امیری و نوا و لاسم و خشواش(آب معدنی، کوهستان، چشمه، علفزار)، رودخانه و جنگل بلیران، حسینیه آمل، حمام شاه عباسی، حمام میر صفا(صفی) ،غار کمربن ، قلعه کوه، راه ساسانی، مقبره درویش شیخ اسماعیل، پل سنگی، امامزاده عبدالله وانا، سقانفارها، حسینه و تکایا طایفه های آمل، تکیه شاهاندشت، برج سی شاهاندشت، رباط سنگی آبشار اول و دوم، قلعه آرودشت لار، پارک نمونه تفریحی امام زاده عبدالله هلومسر (کوهستان، جنگل) ، آب معدنی استرا باكو ، آبگرم رینه ، آب معدنی آمولو ، آبشار شاهاندشت ، آبشار تیمره ، آبشار پرومد ، بقعة شمس آل رسول، آتشکده ، بازار قدیمی ، چشمة آبگرم آب آهن یا آب فرنگی ، حمام اشرف السلطان، برج هشتل، غار گل زرد ، غار سیاه پور، کاخ شهرداری، شهر قدیم آمل(خانه ها،عمارت ها،کاخ ها،دخمه ها)، آبشار سنگ درکا، پل معلق، تالاب سرخرود آمل، حاشیه های رودخانه هراز، دخمه های کافر کلی، قلعه ماهانه سر ، قبر های گبری پلمون، آبشار و چشمه کلرد و آملو، جنگل زیارو(بام آمل) ، ساختمان دارایی(موزه تاریخ)، مدرسه امام خمینی(مدرسه و عمارت پهلوی)، قدمگاه خضر نبی، چشمه آبگرم قلابن استرابکو،آب آهن فرنگی، غار اسک، امامزاده هفت تنان و محمد قریشی، مقبره مولانا سید حسن ولی، سقانفار هندوکلا، برج دیدبانی امیری، کاوانسرای لار، آبشار یخی، آبشار شیخ علی خان، آبشار آب مراد، آبشار و قله کاعون، کوه و قله دو برار لاسم آمل، قله امامزاده قاسم ، شکارکاههای لاریجان، آبشار دریوک و آبشار کوه اره ، دشت نمارستاق و دشت لرا(لهرا)، حسینیه مدنی، چشمه آب گرم، تپه باستانی قلعه کش،خانه حاج علی ارباب،گلدسته مسجد،قلعه دختر.

برج میلاد در تهران که بلندترین برج ایران و ششمین برج مخابراتی جهان است و ساخت آن ۱۱ سال به طول انجامیده، امروزه یکی از مراکز تفریحی پربازدید در تهران است که میتوان با بازدید از موزه شهرداری و سکوی دید بسته، موزه مشاهیر، سکوی دید باز، کاربازیا، پینتبال، رستوران گردان، زیپ لاین، اتاق فرار انیگما، لیزریوم و سینما گیم روزی خاطرهانگیز را سپری کرد. نیز از توابع این شهر گردشگری است. بیش از دو هزار جاذبه گردشگری در تهران وجود دارد که شاید روزهای زیادی برای بازدید و سر زدن به همه آنها زمان لازم است.

با توجه به درجه حرارت و رشد گیاه، میزان ترشح زیاد است. درونمایه، همان حرف اصلی و جهان داستان است که زیاد تکرار میشد. هر چند گفته می شود این آفت از سمت استان اردبیل به سمت جنگل های ارسباران در محدوده شهرستان های کلیبر، ورزقان و اهر شیوع یافته، اما آنچه در مقطع فعلی مهم می باشد، عزم و اراده نهادهای مسوول برای مبارزه با این آفت و ریشه کن کردن آن از این پهنه جنگلی است که ۸۵ درصد از مجموع وسعت ۱۸۴ هزار هکتاری جنگل های آذربایجان شرقی را تشکیل می دهد.

بیشتر جنگل های بارانی باقی مانده در دنیا درون جنگل های آمازون وجود دارند. این قورباغه یکی از صمی ترین گونه های حیوانی است که در دنیا وجود دارد. چطور به جنگل های ارسباران برویم؟ خیلی برنامه ریزی کرده بودیم تا زمانی به جنگل ابر برویم که با پدیده دریای مه در دل جنگل­های هیرکانی روبرو بشویم. این درختان که دارای برگها و شاخههای متراکمی هستند که شبیه چتر به نظر میرسند، میتوانند تا ۶۵۰ سال عمر کنند و بین ۲۰ تا ۳۰ متر ارتفاع داشته باشند. بی شک این عقیق سبز ایران دارای مزیت های بی شماری برای ویلا سازی و سرمایه گذاری می باشد.

این شهر نیز جاذبه ها و زیبایی های خاص خود را در چنته دارد. یکی از شهر های ساحلی همجوار بابلسر، شهر فریدونکنار می باشد که به دلیل داشتن ساحل اختصاصی و موهبت های طبیعی طرفداران خود را دارد و همچنین شهر جویبار نیز در مجاورت بابلسر قرار دارد و ساحل زیبای چپکرود از جاذبه های آن به شمار می آید. شهر های مازندران به عنوان یکی از سرسبزترین مناطق کشور از گزینه های مناسب برای انتخاب شماست تا بتوانید با دیدن جنگل های سبز و آبی بی کران دریای خزر، غرق در رویا شوید.پس از انتخاب مکان جغرافیایی مورد نظر باید زمینی با موقعیت مکانی مناسب با متراژ مورد نیاز و کاربری مربوطه خریداری گردد و بعد از خرید زمین، نیاز به یک تیم متخصص و حرفه ای می باشد تا بتوانند بنای مورد نظرتان را با توجه به ایده آل های شما طراحی نمایند و طرح یک بنای منحصر به فرد را برای شما خلق کنند.یکی از دلایلی که افراد را ترغیب می کند به جای خرید ویلا به فکر ساخت آن باشند، این است که می توانند با کمک تیم طراحی حرفه ای، طرح مورد نظر خود را مطابق نیازهایشان پیاده کنند.

راه اندازی که ایده اولیه آن از کشتی فانتزی که در پارک دیزنی لند قرار دارد برگرفته شده است. ما مي دانيم که آتش سوزي خودش به علت روال طبيعي متوقف شده و مهار آتش به دست متوليان انجام نشده است. زیرا قره در زبان ترکی به معنای انبوه و کثرت است و این واژه بهکثرت کوههای منطقه اشاره دارد. این شهر از ده ها دهستان و صدها روستا تشکیل شده است. ده هکتار و حجم درختان جنگلی موجود بیشاز سیصد متر مکعب در هکتار باشد. مثلآ می توانند تعداد اتاق خواب ها، مستر روم ها، سرویس بهداشتی، وجود استخر و روف گاردن و سایر موارد موجود را با توجه به نیاز و سلیقه شخصی خودشان معین نمایند.

کاشیکاری، خطاطی، نقاشی دیواری، تزئینات نفیس و ۷ کتیبه نیز در این عمارت وجود دارند که بر اهمیت تاریخی و زیبایی آن افزودهاند. البته بد نیست بدانید که در زبان ترکی قره به رنگ مشکی نیز گفته میشود و با توجه به این امر، قرهداغ، «کوه مشکی رنگ» نیز معنا میشود. قره داغ البته در حوزه موسیقی سنتی، مکتبی دارد که هماهنگ با طبیعت منطقه ارسباران است. لذت داشتن ویلایی در روستاهای دودانگه و چهاردانگه در جوار طبیعت بی مثالش و یا قدم زدن در ساحل فرح آباد، وصف ناپذیر است. استان مازندران واقع در شمال کشور با داشتن جنگل، دریا و مناظر دیدنی بی شمار، هر کسی را وسوسه می کند که در این اقلیم خوش آب و هوا به فکر ساخت یک بنا باشد.

همچنین منطقه مرزن آباد در چالوس به دلیل داشتن موهبت های طبیعی و بی وصف در اولویت انتخاب علاقه مندان قرار دارد. مناطقی که دارای این آب و هوا هستند در طول سال دمای بالایی را تجربه می کنند و گرما هر روز بعد از ظهر باعث طوفان های همرفت می شود. این پارک دارای امکانات تفرجگاهی آلاچیق، آب آشامیدنی، سرویس دستشویی، اجاق، میز و نیمکت، رستوران و قهوهخانه، سکوی چادر و وسایل بازی کودکان، جایگاه سوارکاری و سه مدخل ورودی است.

دریاچه ساهون؛ مکانی دنج و خلوت برای پناه بردن به دامن طبیعت و دور بودن از هیاهوی شهری است و در این میان آبگرم استراباکو که قدمتی تاریخی دارد و به متعلق به نوادگان استراباکو است از دیدنیهای آمل و جاذبههای طبیعی شهر آمل هستند. بستهاند، سر چهار زنجیر را در یک حلقه حوضک که از مشمع ابریشمی چون کیسه با طرح مخصوصی دوخته میباشد قایم کردهاند، این کیسه یا حوضک سربسته بک منفذ دارد، هروقت لازم شد یک کپسول که صورتاً مثل پاترون تفنگهای تهپر ساخته میانش را از گاز پر کردهاند از آن منفذ میان حوضک خالی میکنند، چون گاز فشردهٔ کپسول به اندازهٔ چهار مترمکعب مسافت حوضک ساخته شده از یک کپسول پرمیشود، یک نفر میان همان بادبان چترمانند مینشیند صعود میکند.

دیدگاهتان را بنویسید